הנשיא לטייס שנפצע: "מודה לקל ששבת הביתה"

בשעה האחרונה שוחח הנשיא עם הטייס שנפצע באורח קל ודרש בשלומו. הנשיא ביקש להודות לו ושמע ממנו על ההתאוששות

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, עודכן במהלך היממה האחרונה בתמונת המצב המבצעית לאחר חדירת המל"ט האיראני לשטח ישראל ושוחח ארוכות עם הרמטכ״ל רא״ל גדי אייזנקוט ומפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין.

הנשיא ביקש לשבח ולחזק את כוחותינו על צעד הגנה תקיף ונחוש מול הוכחה נוספת לסכנת התבססות איראנית, אותה מדינת ישראל לא תאפשר.
הנשיא ביקש מהם להעביר את הערכת ותודת העם כולו למפקדים ולחיילים, ולכוחות הפועלים כולם, על שליטה מלאה באירועים המבצעיים ועל השגרה המבורכת שהשיבו לכל תושבי הצפון
והמטיילים הרבים שפקדו את האזור.

בשעה האחרונה שוחח הנשיא עם הטייס שנפצע באורח קל ודרש בשלומו. הנשיא ביקש להודות לו ושמע ממנו על ההתאוששות. ״אני מאמץ אותך ואת חברייך אל ליבי ומקווה כי אוכל לפגוש בך בקרוב. אתם והטייסת כולה הוכחתם שלא חוזרים עד שלא מבצעים ואני מודה לקל יחד עם העם כולו, ששבתם.״

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. באמצע השבת: הקבינט התכנס לישיבת חירום. שומו שמים - הכנס לישיבת חירום - זה חילול שבת ברבים!!! "התורה אוסרת לחלל שבת" ומחלל שבת עונשו מוות. כדכתיב... שֵׁשֶׁת יָמִים תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי יִהְיֶה לָכֶם קֹדֶשׁ שַׁבַּת שַׁבָּתוֹן לַד' כָּל הָעֹשֶׂה בוֹ מְלָאכָה יוּמָת. וּשְׁמַרְתֶּם אֶת הַשַּׁבָּת כִּי קֹדֶשׁ הִוא לָכֶם מְחַלְלֶיהָ מוֹת יוּמָת כִּי כָּל הָעֹשֶׂה בָהּ מְלָאכָה וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא מִקֶּרֶב עַמֶּיהָ. אך את-שבתותיי, תשמורו: כי אות היא ביני וביניכם, לדורותיכם--לדעת, כי אני ד' מקדשכם. ושמרתם, את-השבת, כי קודש היא, לכם; מחלליה, מות יומת--כי כל-העושה בה מלאכה, ונכרתה הנפש ההיא מקרב עמיה. ששת ימים, ייעשה מלאכה, וביום השביעי שבת שבתון קודש, לד'; כל-העושה מלאכה ביום השבת, מות יומת. ושמרו בני-ישראל, את-השבת, לעשות את-השבת לדורותם, ברית עולם. ביני, ובין בני ישראל--אות היא, לעולם: כי-ששת ימים, עשה ד' את-השמיים ואת-הארץ, וביום השביעי שבת ויינפש. ממש מענין לדעת שעובדה היא שאחד משני המקרים היחידים שהוזכרו בתורה, שבהם הוציאו אדם להורג קשור לחילול שבת בפרהסיא. שנאמר (במדבר טו, לב-לו): "וַיִּהְיוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל בַּמִּדְבָּר וַיִּמְצְאוּ אִישׁ מְקֹשֵׁשׁ עֵצִים בְּיוֹם הַשַּׁבָּת. וַיַּקְרִיבוּ אֹתוֹ הַמֹּצְאִים אֹתוֹ מְקֹשֵׁשׁ עֵצִים אֶל מֹשֶׁה וְאֶל אַהֲרֹן וְאֶל כָּל הָעֵדָה. וַיַּנִּיחוּ אֹתוֹ בַּמִּשְׁמָר כִּי לֹא פֹרַשׁ מַה יֵּעָשֶׂה לוֹ. וַיֹּאמֶר ד' אֶל מֹשֶׁה מוֹת יוּמַת הָאִישׁ רָגוֹם אֹתוֹ בָאֲבָנִים כָּל הָעֵדָה מִחוּץ לַמַּחֲנֶה. וַיֹּצִיאוּ אֹתוֹ כָּל הָעֵדָה אֶל מִחוּץ לַמַּחֲנֶה וַיִּרְגְּמוּ אֹתוֹ בָּאֲבָנִים וַיָּמֹת כַּאֲשֶׁר צִוָּה ד' אֶת מֹשֶׁה". כפי הנראה באה התורה ללמדנו במעשה זה עד כמה חמורה פגיעתו של מחלל שבת בפרהסיא ... עוד ביחס לחומרת חילול השבת אמרו בזוהר (ח"ב קנא, א), שבשעה שיום השבת מתקדש, אש הגיהנם מסתלקת מן הרשעים, חוץ מאותם רשעים שלא שמרו שבת לעולם שנענשים גם בשבת. הראב"ד הרב משה שטרנבוך שליט"א הביא בשם בעל ה"ויואל משה" מסאטמר זצוק"ל כי "אמנם אמת הדבר שכיום אין לנו קיום דין סקילה בפועל על מחללי שבת, אבל גם בזמנינו יש לזכור שמעיקר הדין יש עונש סקילה למחלל שבת". וציין הראב"ד כי "הנפקא מינה הינה לענין כאשר רואים יהודי מחלל שבת רחמנא ליצלן הרי שההסתכלות הנכונה שראוי להסתכל עליו הינה - שיהודי זה חייב סקילה כפשוטו". וסיים באומרו כי "על ידי זה נדע להתרחק ממנו ושלא להיות חלילה מושפעים ממנו ומטומאתו". ולכן חייבים להתרחק מכל אלו שמחללים שבת. מעלת השבת גבוהה עד מאוד, ושמירת השבת מעידה על אמונתנו בבורא, שברא את העולם ונח ביום השבת. משה רבנו לימד אותנו, שחובת ידיעת הלכות שבת קודמת לכל, והיא המצוה הראשונה שעליה מזהיר את עם ישראל אחרי שירד ממהר סיני. חכמים אומרים שאם יזכו ישראל לשמור את השבת בקדושה ובטהרה נזכה לראות את המשיח ולהגיע לעולם הבא.

  באמצע השבת: הקבינט התכנס לישיבת חירום.
  שומו שמים – הכנס לישיבת חירום – זה חילול שבת ברבים!!!
  "התורה אוסרת לחלל שבת" ומחלל שבת עונשו מוות. כדכתיב…

  שֵׁשֶׁת יָמִים תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי יִהְיֶה לָכֶם קֹדֶשׁ שַׁבַּת שַׁבָּתוֹן לַד' כָּל הָעֹשֶׂה בוֹ מְלָאכָה יוּמָת. וּשְׁמַרְתֶּם אֶת הַשַּׁבָּת כִּי קֹדֶשׁ הִוא לָכֶם מְחַלְלֶיהָ מוֹת יוּמָת כִּי כָּל הָעֹשֶׂה בָהּ מְלָאכָה וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא מִקֶּרֶב עַמֶּיהָ. אך את-שבתותיי, תשמורו: כי אות היא ביני וביניכם, לדורותיכם–לדעת, כי אני ד' מקדשכם. ושמרתם, את-השבת, כי קודש היא, לכם; מחלליה, מות יומת–כי כל-העושה בה מלאכה, ונכרתה הנפש ההיא מקרב עמיה. ששת ימים, ייעשה מלאכה, וביום השביעי שבת שבתון קודש, לד'; כל-העושה מלאכה ביום השבת, מות יומת. ושמרו בני-ישראל, את-השבת, לעשות את-השבת לדורותם, ברית עולם. ביני, ובין בני ישראל–אות היא, לעולם: כי-ששת ימים, עשה ד' את-השמיים ואת-הארץ, וביום השביעי שבת ויינפש.

  ממש מענין לדעת שעובדה היא שאחד משני המקרים היחידים שהוזכרו בתורה, שבהם הוציאו אדם להורג קשור לחילול שבת בפרהסיא. שנאמר (במדבר טו, לב-לו): "וַיִּהְיוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל בַּמִּדְבָּר וַיִּמְצְאוּ אִישׁ מְקֹשֵׁשׁ עֵצִים בְּיוֹם הַשַּׁבָּת. וַיַּקְרִיבוּ אֹתוֹ הַמֹּצְאִים אֹתוֹ מְקֹשֵׁשׁ עֵצִים אֶל מֹשֶׁה וְאֶל אַהֲרֹן וְאֶל כָּל הָעֵדָה. וַיַּנִּיחוּ אֹתוֹ בַּמִּשְׁמָר כִּי לֹא פֹרַשׁ מַה יֵּעָשֶׂה לוֹ. וַיֹּאמֶר ד' אֶל מֹשֶׁה מוֹת יוּמַת הָאִישׁ רָגוֹם אֹתוֹ בָאֲבָנִים כָּל הָעֵדָה מִחוּץ לַמַּחֲנֶה. וַיֹּצִיאוּ אֹתוֹ כָּל הָעֵדָה אֶל מִחוּץ לַמַּחֲנֶה וַיִּרְגְּמוּ אֹתוֹ בָּאֲבָנִים וַיָּמֹת כַּאֲשֶׁר צִוָּה ד' אֶת מֹשֶׁה". כפי הנראה באה התורה ללמדנו במעשה זה עד כמה חמורה פגיעתו של מחלל שבת בפרהסיא …

  עוד ביחס לחומרת חילול השבת אמרו בזוהר (ח"ב קנא, א), שבשעה שיום השבת מתקדש, אש הגיהנם מסתלקת מן הרשעים, חוץ מאותם רשעים שלא שמרו שבת לעולם שנענשים גם בשבת.

  הראב"ד הרב משה שטרנבוך שליט"א הביא בשם בעל ה"ויואל משה" מסאטמר זצוק"ל כי "אמנם אמת הדבר שכיום אין לנו קיום דין סקילה בפועל על מחללי שבת, אבל גם בזמנינו יש לזכור שמעיקר הדין יש עונש סקילה למחלל שבת". וציין הראב"ד כי "הנפקא מינה הינה לענין כאשר רואים יהודי מחלל שבת רחמנא ליצלן הרי שההסתכלות הנכונה שראוי להסתכל עליו הינה – שיהודי זה חייב סקילה כפשוטו". וסיים באומרו כי "על ידי זה נדע להתרחק ממנו ושלא להיות חלילה מושפעים ממנו ומטומאתו". ולכן חייבים להתרחק מכל אלו שמחללים שבת.

  מעלת השבת גבוהה עד מאוד, ושמירת השבת מעידה על אמונתנו בבורא, שברא את העולם ונח ביום השבת. משה רבנו לימד אותנו, שחובת ידיעת הלכות שבת קודמת לכל, והיא המצוה הראשונה שעליה מזהיר את עם ישראל אחרי שירד ממהר סיני. חכמים אומרים שאם יזכו ישראל לשמור את השבת בקדושה ובטהרה נזכה לראות את המשיח ולהגיע לעולם הבא.

  שומו שמים - הכנס לישיבת חירום - זה חילול שבת ברבים!!! |
  הגב