הנשיא ניחם את משפ' הרב ליכטנשטיין: "הטביע חותמו" (וידאו) (תמונות)

צפו: נשיא המדינה ערך הערב ביקור תנחומים בבית משפחת הרב אהרן ליכטנשטיין ז"ל , ראש ישיבת הר עציון באלון שבות. קוקר מגיש קוים לדמותו

נשיא המדינה ערך הערב ביקור תנחומים בבית משפחת הרב אהרן ליכטנשטיין ז"ל , ראש ישיבת הר עציון באלון שבות:

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ומנכ"ל בית הנשיא, הראל טובי ערכו הערב ז אייר, 26 באפריל, ביקור תנחומים בבית משפחת הרב אהרן ליכטנשטיין ז"ל , ראש ישיבת הר עציון באלון שבות.

הנשיא ניחם את משפחתו של הרב, חיזק את ידיהם ואמר: "הרב היה מיוחד באופן שבו האמין בהתאמתה של התורה לציבוריות הישראלית והתמודדות עם אתגרי הזמן והמקום. הוא היה ממניחי התשתית הרעיונית לישיבות ההסדר. החינוך ההומניסטי הרחב שקיבל ועומקו התורני נתנו לו כלים לפיתוח עולם מחשבה המחויב לקוצו של יוד ועם זאת מלא רוחב דעת".
1ליכטנשטיין
הנשיא שוחח עם בנו של הרב, הרב משה ליכטנשטיין, על תפיסת עולמו הייחודית של הרב שבאה לידי ביטוי בדרך בה בחרו תלמידיו לצעוד: "כשתלמידיו הלכו לצבא, לרפואה, לעריכת דין ולעולמות שונים שהם לא בית המדרש, הוא ראה בהם שליחים למען עם ישראל ולמען האנושות. פגשתי רבים מתלמידיו בעשיה הפוליטית, כמנכל"ים של משרדי ממשלה, במערכת המשפט ובעשייה- חותמו היה ניכר בכולם. דמותו הייחודית תחסר לנו דווקא בשעה שהחברה הישראלית זקוקה כל כך לאנשים שיאירו את דרכה ושיפתחו שפה משותפת בין הפלגים השונים".
ליכטנשטיין

הראל טובי, מנכ"ל בית הנשיא שלמד בישיבת הר עציון, אמר לבני המשפחה: "בראש ובראשונה, הרב ליכטנשטיין הנחיל לתלמידיו דרך חיים. כל מי שלמד בבית מדרשו ספג רבות מאישיותו, מחכמתו וממבטו המעמיק והרחב של הרב ליכטנשטיין, ונטל זאת עמו כצידה לדרך חייו בכל מקום בו השתלב במישורי החיים של מדינת ישראל. זכיתי ללמוד בצילו במשך שנים ארוכות, והשפעתן של שנים אלו על דרך חיי ותפיסתי הינה מכרעת".

צפו: ההספד על הרב ליכטנשטיין בישיבה הגבוהה קרית גת

קווים לדמותו של הרב אהרן ליכטנשטיין

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.