הנשיא פרס בהספד על מרן הגרח"ע בראיון לחדשות 2: "היום נשקתי את מצחו, היה לו ראש מופלא, כל מטרת חייו היתה להתאחד יחדיו כל ישראל" – צפו בדבריו המרגשים של הנשיא

הנשיא פרס בראיון לחדשות 2 דיבר על יחסו לשלום שהיה עקבי וחד משמעי, הוא היה מעורה בכל, גם בתורה ולעומת זה גם במוזיקה וציור: "הידע שלו במוזיקה, ציור וכמובן תורת ישראל והמוסר ההיסטורי שלה. הוא היה איש שיחה נפלא, השתדלתי תמיד שנהייה רק שנינו, כך שיהיה גם זיק בעיניים ולפעמים גם רוח שובבה על השפתיים, אבל תמיד תמיד בגדולה". פרס אמר: "הוא היה רב לכולם, אהבתי את הרב שלמרות שלא כולם יודעים הוא גם פעל בשקט שאהיה נשיא, למרות שגלוי זה לא היה כך".

פרס גם ביקר את הרב בבית החולים, והוא מעשרות היחידים שראו היום את הרב בחיים, פרס מספר: "לחצתי היום את ידו, נשקתי על מצחו, ידעתי שזה ראש מופלא, מה אפשר לומר עוד על ענק רוח כזה"

פרס אמר עוד: "אני בעצמי חשבתי שכתר תורה קודם לכתר מלכות, שיניתי מהנוהג והלכתי לבקרו במקום שהוא יבקרני", כשנשאל על כך שבש"ס מנעו ממנו את הנשיאות השיב והפתיע פרס: "יש דברים שרק אני יודע ולא כל אחד, הרב עובדיה הלך בסתר לנשיא הרצוג וביקש שימנה אותי להיות נשיא, זה לא התפרסם, ידעתי את הלחצים עליו, אבל גם ידעתי שיש לי אצלו יחס בלתי רגיל".

צפו בדבריו של הנשיא פרס – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.