הנשיא ריבלין בראיון חג: "גדעון סער היה צריך להתאפק" (וידאו)

בריאיון לחדשות סוף השבוע בערוץ 2 מביע ריבלין ביקורת על התנהלות הקבינט במהלך מבצע "צוק איתן", מספר על יחסיו עם ראש הממשלה – וגם מגלה שידע לפני כולם שגדעון סער מתכוון לפרוש מתפקידו וכי למעשה שילם את מחיר בחירתו לתפקיד האזרח מספר אחת.

נשיא המדינה ראובן ריבלין העניק לרגל  השנה החדשה ראיון לערוץ 2 בו הוא מתייחס לנושאים הבוערים על סדר היום ומדלג בין התפקיד הרשמי החדש לדמות העבר כפוליטיקאי.
על תחושת החמיצות של צוק איתן אמר ריבלין "לפעמים פוליטיקה יוצרת מצבים שבהם צרכים פוליטיים מבקשים לומר דברים מסויימים. להערכתי, ההתנהלות בתוך הקבינט הביאה לחמיצות. מישהו חושב שהחמצנו משהו כי השיקולים היו רחבים ביותר", אמר ריבלין.

לדבריו, הממשלה והקבינט קיבלו החלטות, ואף שר לא התפטר כתוצאה מאותם מהלכים – גם אם קרא תיגר גדול מאוד על קבלתם. "תחושת החמיצות נובעת מחוסר הידיעה. אני יכול לומר לכל עם ישראל שהממשלה, צה"ל ויתר כוחות הביטחון, פעלו בצורה שאנו צריכים לומר להם תודה – עם כל הביקורת", הדגיש.

צפו בראיון עם ריבלין – באדיבות רשת

על פרישתו המפתיעה של חברו הטוב, השר גדעון סער, שהודות לפועלו – הוא נבחר לתפקידו אמר ריבלין "אני וגדעון מדברים מדי פעם, והוא סיפר לי. אני חשבתי שהוא צריך להתאפק ושהוא יכול להתמודד עם רגעים לא קלים, אבל הוא קיבל את החלטתו", סיפר הנשיא.

"ידעתי שהוא מתכוון להכריז על פרישה באירוע הרמת הכוסית", הוסיף ריבלין ואישר כי סער אמר שפרישתו היא למעשה המחיר האישי ששילם על בחירתו לתפקיד נשיא המדינה.

על יחסיו העכורים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, מרגיע ריבלין וטוען כי יחסיו עם נתניהו תקינים ורציפים. "אנחנו נמצאים בקשר מתמיד, נפגשים ומטלפנים זה לזה כשכל אחד חושב שהוא צריך להעיר את תשומת לבו של האחר ולבקש ממנו עצה", אמר. "ביבי, ראש הממשלה, הוא כמו אח בשבילי, אחי הצעיר. כמובן שעברנו תקופות רבות (עליות ומורדות) ביחסים".

על היחסים עם רעיית ראש הממשלה והאם הוא מארח במשכנו את נתניהו ורעייתו לארוחות, כפי שעשה קודמו, השיב: "הדף החדש שפתחתי הוא ביחסים עם ראש הממשלה, לא עם ביבי נתניהו. אני מארח במשכן את חבריי, כפי שפרס פגש כאן את חבריו שלו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.