הנשיא ריבלין: קבלת הפלסטינים לאינטרפול – תפגע בשלום

הנשיא שוחח עם ראשי הארגונים היהודיים בארה"ב על מגוון רחב של נושאים ובין היתר על קבלתם המדאיגה של הפלסטינים לחברות באינטרפול, ההתפתחויות הבטחוניות האזוריות, ועל האנטישמיות הגואה ברחבי העולם.

נשיא המדינה ראובן ריבלין, קיים הערב (ד') שיחת ועידה טלפונית עם ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים המרכזיים בארצות הברית בראשות היו"ר סטיב גרינברג וסגן היושב ראש הביצועי של הועידה מלקולם הונליין.

הנשיא שוחח עם ראשי הארגונים על מגוון רחב של נושאים ובין היתר על קבלתם המדאיגה של הפלסטינים לחברות באינטרפול, ההתפתחויות הבטחוניות האזוריות, ועל האנטישמיות הגואה ברחבי העולם.

הנשיא ריבלין בירך את המשתתפים והביע תקוותו ש"השנה הזו תהיה שנת בטחון, שלום ובריאות לכולנו".

הוא המשיך והתייחס להתפתחויות המפתח הבינלאומיות בשנה החולפת. על המצב בסוריה אמר הנשיא: "ישראל נהגה בזהירות ולא צידדה באף גורם במלחמה הטרגית בסוריה. אנחנו ממשיכים לעזור לפצועים שמגיעים לשערינו ויחד עם זאת אנחנו מודאגים. הנוכחות האיראנית גדלה בגבול הצפוני שלנו וישראל לא תסבול כל איום כזה ותפעל על מנת למנוע זאת. יש לנו קווים אדומים והם ברורים מאוד".

הנשיא הדגיש גם את ההערכה של מדינת ישראל לגישתו של הממשל האמריקני הנוכחי למזרח התיכון ואמר, "עם בחירתו של הנשיא טראמפ יש לנו תקווה חדשה לשלום והתפייסות עם שכנינו. שיתוף הפעולה שלנו עם מעצמות איזוריות מעולם לא היה קרוב ופתוח יותר. יש לממשל האמריקאי חלק משמעותי בהתפתחות החיובית הזו ואנו מעריכים זאת ומקווים שקשרים אלו ילכו ויתהדקו."

ריבלין התייחס להחלטת האינטרפול לקבל את הפלסטינים כחברים מלאים בארגון והדגיש: "החלטה זו תפגע ביכולת האינטרפול להאבק בטרור הבינלאומי. זו החלטה פוליטית שאינה מבוססת על צורך מקצועי. עצוב מאוד שהפלסטינים הפכו גוף מקצועי נוסף לפוליטי, כחלק מהקמפיין שהם מובילים לערעור המשא ומתן לשלום ולדה-לגיטימציה למדינת ישראל".

הוא הגיב גם ל"רשימה השחורה" של חברות שמגבשת מועצת זכויות האדם של האו"ם ואמר, "אנחנו מודאגים מאוד מהרשימה השחורה שמקדמת מועצת זכויות האדם של האו"ם. יש לה פוטנציאל לגרום נזק לחברות אמריקאיות וישראליות ולפגוע גם בפלסטינים". הנשיא הפציר בראשי הארגונים לנקוט בכל צעד אפשרי על מנת לסייע לישראל להלחם ברשימה שחורה זו והדגיש כי מדובר באינטרס אמריקאי לא פחות מישראלי.

ריבלין סיפר לראשי הארגונים כי בביקורו האחרון בגרמניה נפגש עם הקנצלרית ש"ביטאה פעם נוספת את מחויבותה לביטחון ישראל". בעניין זה הוסיף הנשיא: "אנו מעריכים ומוקירים את עמידתה האיתנה של הקאנצלרית אנגלה מרקל כנגד מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה", ואת מאבקה כנגד המגמה הניאו-פשיסטית המרימה ראשה ברחבי העולם. אין מקום לקולות האנטישמיים והגזעניים האלה בשום פנים ואופן. לא בגרמניה ולא באף מקום אחר".

הנשיא התייחס ליחסים בין ישראל והקהילה היהודית בתפוצות וציין כי יחסים אלה חוו נקודות שפל בשנה שחלפה. "חווינו רגעים של אכזבה, אני יודע", אמר הנשיא. "היו ציפיות שלא התממשו והיו רבים שמיהרו לוותר. דיברו על הפרדות, על הפער הגדל, על משבר שלא ניתן לבלום. זו היא לא דרכנו. לעולם לא נוותר עליכם. לעולם לא נפנה עורף אל בני משפחותינו המתגוררים מחוץ למדינת ישראל".

הוא סיכם ואמר, "חשוב שנאזין ונלמד האחד את השני והאחד לשני על מנת שנוכל להגיע להבנה טובה יותר. הגיע הזמן שנלמד טוב יותר לא רק את מה שקושר אותנו יחדיו אלא גם את השוני בינינו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.