הנשים החרדיות לדרעי: "עומר ינקלביץ דוגמה לשילוב נשים בפוליטיקה"

"אנו דורשות מהשר לחזור בו מדבריו הפוגעניים שמבטאים עצימת עיניים והתעלמות מוחלטת מהתמורות החברתיות שחלות בחברה החרדית בשנים האחרונות"

בתגובה לדבריו של אריה דרעי בראיון שקיים במוסף שישבת בישראל היום כי "הציבוריות היא לא מקום שמתאים לנשים, הן תורמות תרומה אדירה במקומות שבהם הן נמצאות. הנשים הן באמת ובתמים הדבר החשוב לנו ביותר, הן עיקר הבית, בלעדיהן איפה היינו. חוץ מנשים בודדות, אני לא רואה שיש גם דרישה גדולה של נשים להצטרף למפלגות החרדיות" בתנועת "נבחרות" הפועלת לשיוויון וייצוג של נשים חרדיות בפוליטיקה מדגישים כי "יממה בלבד לאחר הצגת ממצאי סקר שמעיד כי 40% מהנשים החרדיות וכשליש מהגברים החרדים מתנגדים להדרת נשים וטוענים כי לא יצביעו למפלגה שמדירה נשים, בחר השר דרעי להשמיע בציבור אמירות פוגעניות שאינן נשמעות היום בסעודיה או במדינות הנחשלות ביותר באפריקה שגם בהן קיים ייצוג נשי. אנו דורשות מהשר לחזור בו מדבריו הפוגעניים שמבטאים עצימת עיניים והתעלמות מוחלטת מהתמורות החברתיות שחלות בחברה החרדית בשנים האחרונות.

דבריו של השר כי אינו רואה דרישה גדולה של נשים להצטרף למפלגות החרדיות חוטאת לאמת ולראייה עומר ינקלביץ ומיכל צרנוביצ'קי החרדיות מתמודדות בבחירות הקרובות. הנשים החרדיות נאלצות לרוץ במפלגות חילוניות ואז הן זוכות לגינויים בתוך 'הבית'. בנוסף לכך ישנן מאות נשים חרדיות שמבקשות מדי שנה להצטרף לסדנאות הנהגה ציבורית ומאות נוספות שמבקשות לקחת חלק בשדה הפוליטי המוניציפלי והארצי. דרעי עושה שקר בנפשו וכלפי הציבור אותו הוא מייצג כשמצד אחד הוא מינה רק לאחרונה מנהלת הסברה בתפקיד בכיר ובעל רגישות רבה בעיצומה של אחת ממערכות הבחירות הסוערות והמאתגרות שידעה המדינה, ומצד שני מדגיש כי הציבוריות היא לא מקום שמתאים לאישה שמשמשת כעיקר הבית. אנחנו מדגישות בפני השר – כפי שנשים חרדיות יכולות להחזיק בגאון משרות בכירות במוסדות וארגונים משמעותיים בשוק הציבורי וכפי שהן יכולות להחזיק משרות בכירות בשוק הפרטי – כך הן בוודאי יכולות להיות שליחות ציבור נאמנות בכנסת ישראל ולקדם נושאים מהותיים החשובים לכלל הציבור החרדי בתחומי החינוך, החברה ועוד. האישה החרדית מפרנסת את הבית ומאפשרת לבעל ללמוד ולגדול בתורה, ורואה בכך ערך גדול. לצד זה, מגיע לאישה החרדית לקבל ייצוג בכנסת ובכך להביא לידי ביטוי את ערכיה ואת הנושאים החשובים לה, את הסוגיות החברתיות הבוערות שנשים ואמהות חרדיות מתמודדות איתן ועד היום לא זכו לקבל ייצוג בכנסת ישראל".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יופי, עכשיו תחליפו את המילה נשים במילה מזרחים

  שהרי השר לכאורה מייצג אפליית עדות המזרח
  ויצא המרצע מן השק ועימו הגזען הגדול או אחד הגדולים ,בתולדות ישראל .
  שהרי אין באמת הבדל בין אפליית נשים לאפליית כל אדם על רקע מוצא, דת, גזע ,מין וכו'
  (ה"מזרחי" טוב רק בלעסוק במקצועות צווארון כחול, ה"מזרחי" לא יקבל מעמד ושררה וכן על זה הדרך)

  מגה סופר דופר גזען כבר אמרתי?

  אני |
  הגב
 2. תוניסאים

  אולי תעשו כתבה על הרב מאזוז שלא רצה להצטרף לבית היהודי בגלל נשים שם

  אלי ישי |
  הגב