הנשים החרדיות סירבו לשבות: "גזל"

אלפי עובדי חברת הפניקס פתחו בשביתה לאחר שהבעלים יצחק תשובה מכר את חלקו בחברה לחב' ההשקעות הסינית – 'פוסון'. אלא שתשובה יכול 'להתעודד' מהעובדות החרדיות מקריית ספר שסירבו לשבות

אלפי עובדי חברת הפניקס פתחו בשביתה לאחר שהבעלים יצחק תשובה מכר את חלקו בחברה לחב' ההשקעות הסינית – 'פוסון'. העובדים דורשים בונוס לכל עובד בחברה בגין המכירה לסינים וחתימה על הסכם עבודה קיבוצי.

בהפניקס עובדות נשים חרדיות רבות בסניף בגבעת שמואל וכן בסניף הראשי בגבעתיים , אך בשעה שהמוני העובדים נטשו את העמדות ושבתו, עשרות נשים חרדיות החליטו שלא לשבות בטענה כי מדובר "בגזל", וזאת לאחר התייעצות עם רב החליטו הנשים החרדיות להמשיך בעבודה כרגיל ולא להשתתף בשביתה..

יש לציין כי מדובר באותן נשים שמתגוררות בקריית ספר שהחליטו לוותר על חופשת הקיץ בחו"ל ובישראל שהוענקה כנופש חברה בשל ההקפדה על הכשרות.

יו"ר ועד עובדי הפניקס אורנה ביטון אמרה: כי "תשובה שוב הוכיח שהוא דואג בעיקר לכיס הגדול שלו, מר תשובה היקר!עובדי הפניקס הם לא כריש, לא תנין ולא לויתן, ובודאי גם לא שקופים כמו גז . אם תרצה או לא תרצה, אתה תהיה חייב להיסתכל לנו בעיניים. די להתחמקות ולהתחכמות". מסרו בוועד העובדים.

יש לציין כי הבעלים יצחק תשובה עסוק וטרוד בימים אלו בהסכם הגז, בצהריים  נפגש תשובה עם שר האנרגיה יובל שטיינץ לקראת הסכם על תמלוגי הגז.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כמה חבל שציבור המעסיקים החילוני לא יודע עד כמה גבוה הוא מוסר העבודה של העובדות והעובדים החרדיים. בגלל ההסתה התקשורתית יש למעסיקים החילוניים דעות קדומות נגד הציבור החרדי שאותו הם לא מכירים.

    כואב גם שהן מקבלות שכר נמוך ביחס לשאר העובדים באותם מקומות העבודה.

    מאיר |
    הגב