הנתונים מקווי התוכן של הפלג לא יועברו

ביהמ"ש המחוזי מרכז בלוד קיבל אחר הצהרים (שני) את ערר חברת ימות המשיח על צו העברת נתונים שניתן כנגדה במסגרת פרשת הפלג הירושלמי.

ביהמ"ש המחוזי מרכז בלוד קיבל אחר הצהרים (שני) את ערר חברת ימות המשיח על צו העברת נתונים שניתן כנגדה במסגרת פרשת הפלג הירושלמי.

תחילתו של הסיפור לפני מספר שבועות עת נעצרו עשרות אנשי הפלג הירושלמי בחשד לעבירות שונות, עם מעצרם פנתה המשטרה לבית משפט השלום בראשון לציון וביקשה הוצאת צו נגד חברת ימות המשיח המספקת קווי תוכן לציבור החרדי והדתי ובין השאר לאנשי הפלג הירושלמי.

המשטרה טענה כי חלק מהעבירות נעברו באמצעות אותם קווים ועל כן יש צורך בהעברת חומרים מקווים רבים על מנת להמשיך את החקירה. שופט ביהמ"ש השלום בראשון לציון עמית מיכלס נתן את הצו לבקשת המשטרה, בדיון במעמד המשטרה בלבד.

אלא שכאשר פנתה החברה באמצעות בא כוחה עו"ד איתמר בן גביר וביקשה לבטל את הצו הגורף ולקיים דיון במעמד שני הצדדים דחה השופט מיכליס את הבקשה וקבע כי לא ברור לו מכוח מה מוגשת בקשה כזו.

על החלטה זו הוגש ערר לבית המשפט המחוזי שאף נתן צו עיכוב ביצוע לצו להעברת הנתונים, אלא שבמשטרה לא אהבו את הערר והשתמשו בצו חדש שאפשר למשטרה לתפוס את אותם המסמכים שהתבקשו בצו הקודם.

בדיון שהתקיים היום טען עו"ד בן גביר כי יש לקבל את הערר וכי לא ייתכן שהמשטרה תפגע בפרטיות לקוחות החברה ותבקש נתונים רבים שעה שמדובר במספר קווים מצומצם מאוד שבאמצעותם לכאורה נעברו עבירות. כמו כן טען עו"ד בן גביר כי המשטרה הפרה צו עיכוב ביצוע של בית המשפט המחוזי וביזתה בכך את בית המשפט.

כאמור, השופטת נאוה בכור מביהמ"ש המחוזי מרכז בלוד קיבלה היום את הערר. בהחלטתה קבעה השופטת בין היתר כי: "אין ספק כי הצו שניתן על ידי כב' השו' מיכליס הינו גורף בכל קנה מידה ועלול לקום נזק של ממש לעוררת בהותרתו על כנו בהיקפו הנוכחי"

עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה כי: "טוב עשתה השופטת בכור שקבעה כי הצו לא נכון. כאשר פלוני מבצע עבירה באמצעות קו טלפון של בזק המשטרה לא פונה לבית המשפט ומבקשת צו לתפוס את כל הנתונים של חברת בזק ואין שום סיבה שהמקרה הזה יהיה שונה. התנהלות המשטרה חמורה ואני שמח שביהמ"ש עצר התנהלות זו והעמיד המשטרה על מקומה".

מחברת ימות המשיח נמסר כי: "ימות המשיח שמחה להמשיך ולתת שרות ללקוחותיה ולהגן עליהם גם בבתי המשפט מהתנהלות בריונית של משטרת ישראל, פעילות החברה הייתה מאז ומעולם בדרך חוקית וגלויה. החברה תמשיך להיאבק  למען לקוחותיה ולשמור על פרטיותם. טוב עשה בית המשפט המחוזי שקבע כי הצו הינו גורף בכל קנה מידה, והותרת הצו על כנו עשויה לגרום נזק של ממש, דידן נצח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.