הסגולה של נשיא מועצת חכמי התורה לאריכות ימים

בשיעורו השבועי גילה נשיא מועצת חכמי התורה עצה וסגולה לאריכות ימים "מי שחי בצורה כזאת, מאריך ימים. זוהי הסגולה לאריכות ימים". הפרטים בכתבה {חכם שלום הפתיע בשיעורו}

כמידי שבוע מאות השתתפו בשיעורו השבועי של מרן ראש הישיבה הגר"ש כהן שליט"א נשיא מועצת חכמי התורה בהיכל ביהמ"ד יחווה דעת.

הגר"ש עורר את הציבור לקבוע עיתים לתורה ולנצל כל רגע. בדבריו הקשה מרן שליט"א מפרשתינו "תמוה הוא שאיוב שרק שתק, נגזר עליו לסבול באופן נורא במשך שנים רבות. ואילו בלעם שהסית את פרעה נגד ישראל ולחובתו נזקפות כל צרותיהם בגלות מצרים הנוראה וע"כ רק נהרג בחרב.

אולם אמר: "מכאן אנו לומדים מהו חשיבות רגע של חיים. שעדיף לו לאדם לסבול אבל לחיות, מאשר ח"ו למות כעונש קודם זמנו. וכפי שאירע לבלעם שללא חטא זה היה מאריך ימים ואולי היה זוכה לתשובה כשאיפתו "תמות נפשי מות ישרים".

ועל כך הביא את דברי בן סירא: אל תצר צרת מחר [אל תדאג מדברים שאמורים להתרחש למחר], כי לא תדע מה ילד יום [מה יארע היום]. שמא למחר איננו [שמא הדואג ימות כבר היום], ונמצא מצטער על עולם שאינו שלו. והובאו דבריו בגמ' סנהדרין (ק ע"ב). כלומר שמא לא תהיה בעולם מחר ומה לך לדאוג את דאגת מחר". בדבריו התבטא מרן ראש הישיבה "מי שחי בצורה כזאת, מאריך ימים. זוהי הסגולה לאריכות ימים".

יצויין כי קודם שיעורו של מרן הגר"ש נשא שיעור בהלכות שבת הגאון הרב זמיר כהן שליט"א ראש ישיבת היכל מאיר שמילא את מקומו של רב ביהמ"ד הגר"ד יוסף שליט"א חבר מועצת חכמי התורה השוהה בחו"ל במסע של חיזוק בקהילות היהודיות.

הגר"ז כהן בשיחה לתלמידיו אף הוסיף על דברי הגר"ש כי מסופר על דודתו של המהרי"ל דיסקין שביקשה שיתפלל עליה שתאריך ימים על אף מצבה הגופני, וזאת משום שפעם בחודש היו רוחצים אותה היטב ורשאית לומר דברי תורה ומסיימת באותן שלש שעות את כל ספר התהלים עד ששוב תחזור למצבה ולא תהיה נקיה.

הגר"ז הוסיף את דבריו של הגה"ק בעל החתם סופר זי"ע, על דברי בן סירא שזוהי עצה טובה לאדם איך להתגבר על יצרו, כי אם האדם מעלה על לבו שיחיה שבעים שנה ויצטרך תמיד ללא הרף ללחום עם היצר הרע, יכול הוא בקלות להתייאש לפיכך יאמר ויחשוב בליבו: אין לי לחיות אלא את היום הזה בלבד, וביום הזה אני לא שומע לעצת יצרי. יום אחד זה לא קשה כל כך. וכך בכל יום יאמר לעצמו מחדש: רק היום ותו לא. וכך יוכל להתגבר על יצרו בנקל". אמר הגר"ז כהן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמה גועל יש בשס היום, מפלגה שצריכה להימחק מהמפה! חבורה של בריונים, סחטנים, אנסים, ושטופי זימה.
  כך מנסה אריה דרעי להשתלט על רדיו קול ברמה – האיומים, החרמות, הדרישות לפיטורי שדרנים ולפיקוח מטעמו על התכנים. וגם: ההודאה במשטרה מצד מקורבו של דרעי כלאף – כי הוא משלם לעיתונאים בעד תכנים. צפו בכתבה המלאה

  הקלטות נחשפות: מה דרשו מקורבי דרעי ממנהלי רדיו 'קול ברמה'?

  בכיר ב'קול ברמה' סיפר לחדשות 10, כי מקורבו של יו"ר ש"ס איים: "נמשיך במלחמה אם לא תתיישרו עם מה שאנחנו רוצים" • "דרשו לפטר שדרנים, לכנות בשם 'מרן' רק את חכם שלום כהן, ווטו על ראיונות עם אלי ישי" • ראש המאפייה ממשיך באיומיו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב