הסגן מש"ס על פסגת השלום בין טראמפ לקים: "מקווה שיהיה שלום עם חמאס"

במהלך דיון שנערך היום במליאה, ‏התייחס סגן השר איציק כהן לסוגיית מפגש הפסגה ואמר: "הרגשתי צביטה בלב לראות שני מנהיגים שהיו על סף מלחמה גרעינית נפגשים. התפללתי שזה יקרה גם אצלנו. אם צריך, בעד שלום אפשר לדבר עם השטן"

מסתבר שמפגש הפסגה שנערך אמש בסינגפור עורר הדים שהגיעו עד לחברי הכנסת החרדים שבמשכן הכנסת, שכן אחרת אי אפשר להסביר את התבטאותו במליאת הכנסת של יצחק כהן סגן שר האוצר מטעם שס.

במהלך דיון שנערך היום במליאה, ‏התייחס סגן השר איציק כהן לסוגיית מפגש הפסגה ואמר "אתמול הרגשתי צביטה בלב לראות שני מנהיגים שהיו על סף מלחמה גרעינית נפגשים. התפללתי שזה יקרה גם אצלנו. אם צריך, בעד שלום אפשר לדבר עם השטן. אם זה יביא שלום אני בעד לדבר עם החמאס".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נחת היום (רביעי) בארה"ב לאחר ששב מהפסגה ההיסטורית בסינגפור. טראמפ הודיע חגיגית כי "אין יותר איום גרעיני מצפון קוריאה". טראמפ הוסיף בציוץ בטוויטר ש"הייתה נסיעה ארוכה, אבל עכשיו כולם יכולים להרגיש בטוחים יותר מאשר היום בו נכנסתי לתפקיד".

"הפגישה עם קים ג'ונג-און הייתה חוויה מעניינת וחיובית מאוד, יש פוטנציאל גדול מאוד לעתיד עם צפון קוריאה", הוא אמר. טראמפ ניצל את ההזדמנות לעקוץ את אובמה "לפני שנכנסתי לתפקיד אנשים חשבו שאנחנו הולכים למלחמה עם צפון קוריאה, הנשיא אובמה אמר שהיא האויב הכי גדול ומסוכן שלנו", אמר טראמפ והרגיע "לא עוד, תישנו טוב הלילה!"

הנשיא האמריקני צייץ מקדם יותר כי קים עשה צעד אמיץ "לקראת עתיד טוב יותר לאנשיו". "הועידה בנוכחות נשיא ארצות הברית ומנהיג צפון קוריאה מוכיח כי שינוי אמיתי זה דבר אפשרי!", כתב. "העולם לקח צעד אחורה מאסון גרעיני פוטנציאלי. אין יותר שיגורי טילים, ניסויים גרעיניים או מחקר! תודה למזכ"ל קים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.