הסדרה התיעודית על הרב עובדיה (וידאו)

הסדרה "הולכים לפני המחנה" בערוץ 20 עוסקת בסיפור חייהם של גדולי הרבנים בדורנו, צפו בפרק על מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. { הולכים לפני המחנה}

הסדרה "הולכים לפני המחנה" משודרת מידי מוצאי שבת בשעה 22:00 בערוץ 20 ועוסקת בסיפור חייהם של גדולי הרבנים בדורנו. הסדרה תציג גילויים חדשים אודות חייהם האישיים של רבנים מובילים מעולם התורה וההלכה, בשילוב ראיונות בלעדיים עם מקורבים שיספרו ממקור ראשון על החיים לצד הרבנים וקטעי ארכיון נדירים אשר חלקם נחשפים לראשונה. את הסדרה יצר וביים יוסי אשדות.

הרבנית יהודית יוסף משחזרת את היום האחרון של מרן הרב עובדיה זצ"ל בבית: "באותו מוצאי שבת, כשקיבלנו את התשובה של בדיקת הדם, הייתה תשובה מאד לא טובה וביקשו מאיתנו הרופאים להגיע מיד לבית החולים".

"ניגשנו אל הרב, אמרנו לו: 'אבא, הבדיקה לא יצאה טוב, חייבים להגיע לבית החולים. והוא אמר לנו: 'אני יודע שאם אני יוצא מפה אני לא חוזר. אני מבקש מכם, תשאירו אותי בבית. אמרנו לו 'אבא, זו אחריות, צריכים לעשות לך דיאליזה, רוצים לעזור לך, אנחנו לא יכולים לקחת אחריות כזאת'".

"הרב הבין שאין לו ברירה והזמנו לו אמבולנס וזה היה מראה מאד קשה. פעם ראשונה, אבל פעם ראשונה בכל התקופה שאני מכירה את הרב, במשך 26 שנים, פעם ראשונה שראיתי איך הדמעות זולגות מעיניו. הוא עלה לאמבולנס ואיך שמעלים אותו ככה לאמבולנס אני רואה את הדמעות שלו ככה יורדות מהעיניים, הוא נופף את ידו לשלום לילדים שלי ואמר להם: 'ילדים יקרים שלי, אנא מכם, לכו תקראו תהילים לרפואתי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.