הסדר הטיעון עם לחיאני אושר, ירצה עונש מאסר בפועל

בית המשפט אישר הבוקר את הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם ראש עיריית בת-ים שלומי לחיאני. ע"פ ההסדר, לחיאני יודה ב3 עבירות של הפרת אמונים וירצה עונש של עד שנת מאסר בפועל. בנוסף, יוטל עליו קלון. סעיף השוחד ימחק מכתב האישום

בית המשפט אישר הבוקר (ה') את הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני. במסגרת ההסכם הודה לחיאני בשלושה סעיפים של הפרת אמונים ובתמורה נמחקו האישומים נגדו בדבר לקיחת שוחד. "אשמח כשהפרשה תהיה מאחורי", אמר הבוקר לחיאני עם חתימת ההסדר.

הפרקליטות מבקשת עתה לגזור על ראש עיריית בת ים עונש של עד שנת מאסר בפועל ולהטיל עליו קלון – מה שעשוי לאסור עליו את החזרה לחיים הציבוריים גם בשנים שאחרי שחרורו, ובכך להביא לסופה של הקריירה הפוליטית של לחיאני.

לחיאני אמר לאחר חתימת ההסדר: "כל חיי הייתי סמל ודוגמה לסביבה שבה אני חי – וחשוב לי להמשיך להיות כזה. על כן החלטתי לקחת אחריות על מעשים מלפני עשר שנים, שנעשו בטעות בתחילת דרכי כאיש ציבור, ובדיעבד אפשר היה לעשותם אחרת".

"אני נוטל אחריות על עצמי ובכך משחרר את כל המעורבים האחרים מאחריות ומשחרר גם את משפחתי מסבל של חמש שנים, אני רוצה להשאיר הכול מאחורי וללכת קדימה. האהבה הגדולה שלי היא השליחות הציבורית. לא יהיה מאושר ממני – אם בית המשפט יאפשר לי להמשיך לשרת את הציבור״.

בחודש פברואר האחרון הודיעה הוועדה המיוחדת להשעיית ראשי רשויות, כי על לחיאני לעזוב את תפקידו כראש עיריית בת ים לתקופה של שנה. בנוסף, החליטה הוועדה להשעותו מתפקידיו כחבר מועצת העיר – "מתפקידים שיש להם השפעה מהותית על התנהלותה התקינה של הרשות המקומית או בתפקידים הכרוכים בניהול כספי ציבור".

ארבעה חודשים לפני ההשעייה, ימים ספורים לפני הבחירות למועצות המקומיות, הגישה הפרקליטות נגד לחיאני כתב אישום חמור בגין שורה של עבירות בהן שוחד והפרת אמונים.

במסגרת כתב האישום נכללו שני אישומים שעניינם קבלת שוחד מבעלי עסקים בעיריית בת-ים ואישום העוסק בעבירה של מרמה והפרת אמונים, ביחס לפנייתו של לחיאני לתשעה עובדים בעירייה בבקשה שייטלו הלוואות מהבנק ויעבירו לו את הכספים.

בנוסף, הואשם לחיאני כי היה לכאורה בעל מניות בחברה המפיצה מקומון בעיר בת-ים, בשעה שהעירייה התקשרה עם אותו מקומון ברכישת שטחי פרסום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.