"הסוכן שהדליף את דוח טראמפ נמלט"

סוכן הביון הבריטי לשעבר, כריסטופר סטיל, שהואשם כי הוא העומד מאחורי הדוח האינטימי על הנשיא הנבחר טראמפ – נמלט מביתו, כך מדווחים כלי תקשורת בממלכה הבריטית. "הוא חושש לחייו", אמר מקורב.{ פוחד מרוסיה }

סוכן הביון הבריטי לשעבר, כריסטופר סטיל, שהואשם כי הוא העומד מאחורי הדוח האינטימי על הנשיא הנבחר טראמפ – נמלט מביתו, כך מדווחים כלי תקשורת בממלכה הבריטית.  "הוא חושש לחייו", אמר מקורב.

אמש התייצב הנשיא טראמפ מול העיתונאים  והכחיש כי רוסיה מחזיקה במידע רגיש אודותיו – בין היתר, אודות השתתפותו במסיבות עם נערות. זמן קצר לאחר מכן דיווחו כלי תקשורת בבריטניה כי מי שעומד לכאורה מאחורי המסמך המביך, הוא סוכן לשעבר בסוכנות הביון MI6, כריסטופר סטיל, בן 52, שמנהל בימים אלו משרד לאיסוף מידע מודיעיני בלונדון.

עסטיל נמלט הבוקר מביתו בשל החשש מתגובה רוסית לטענות כי הוא מחבר הדוח. "הוא חושש לביטחונו ולביטחון משפחתו", אמר מקורב לסטיל, שאף תיאר כיצד הסוכן לשעבר ארז את חפציו, השאיר את חתול המחמד שלו אצל השכן – וירד למחתרת.

"דבר כזה מעולם לא היה צריך להיכתב ובטח שהוא מעולם לא היה צריך להתפרסם – אבל אני רוצה להודות לגופי תקשורת, שכמה מהם לא תמיד סיקרו אותי בצורה חיובית, בכך שיצאו באופן תקיף נגד החדשות המזויפות האלה", תקף אתמול  טרמאפ . "יש לי כבוד רב לחדשות ולחופש התקשורת. הכבוד שלי אליכם עלה בעוד דרגה".

"זה ביזיון שמידע מתדרוך מודיעיני דולף החוצה. הכל מזויף, זה לא קרה – וזה הושג על ידי יריבים שלנו, אנשים חולים, שחיברו את הזבל הזה", השיב טראמפ לשאלה בנושא. "אני מאמין שרוסים פרצו לשרתי המפלגות, אבל אני חושב שגם מדינות ואנשים אחרים פורצים אלינו. כשאיבדנו כל כך הרבה מידע בפריצה שסין כנראה עומדת מאחוריה לא עשו מזה כזה עניין גדול". עוד ביקר את המפלגה הדמוקרטית על האבטחה הגרועה שלה, לדבריו, מפני מתקפות סייבר. עוד הוסיף כי המפלגה הרפובליקנית הצטיידה בהגנה איכותית יותר, שלא אפשרה פריצות דומות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.