הסוכנות נגד סאטמר: "שנאת חינם"

בסוכנות היהודית מגיבים למאבק של סאטמר בצרפת נגד עלייה לישראל וטוענים ל״שנאת חינם״

בתגובה לעצרת שארגנה חסידות סאטמר בפריז למען היהודים בפריז, בו התבקשו שלא לעשות עלייה לישראל ומי שכבר עשה להרשם במוסדות דתיים חרדיים ולא במוסדות חילוניים, אומרים בסוכנות היהודית כי הם מצטערים על שנאת החינם.

"יש להצטער עד מאד על הקמפיין הזה, שכולו מושתת על שמועות לא בדוקות ועל כזבים מגמתיים ואין בו למרבית הצער ולו קמצוץ של אהבת ישראל אלא אך ורק הוספת שנאת חינם וסכסוך בין אחים".

"יהודי צרפת המבקשים לעלות ארצה עושים זאת מתוך תחושה ציונית עמוקה ואהבת הארץ, וקשה להבין מה מחפש אצלם אדמו"ר שאין לו מאלה. תיטיב חסידות סאטמר לעשות אם תרפה מהפצת משטמה ודברי שווא ותרבה באהבת חינם, שבת אחים וקירוב לבבות".

גורמים בחסידות הגיבו כי "הסוכנות ממזמן יצאה מקונצנזוס חרדי ובעקבות התערבותם במאבקים למען הרפורמים בארה"ב הרי שדעתם בטלה. שיגידו תודה לחסידות סאטמר שדואגת באמת לאנשים המתגוררים בצרפת מבחינה רוחנית וגשמית.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כשהייתי ארוני לשעבר חסיד של האדמור ר' אהרן אז אמר בטיש של פורים בכית בקולי קולות, כמה חולים יש בבתי חולים, ואני שאלתי את עצמי ראה כמה אנשים יש פה "כולם" נמצאים בטיש אלפי אלפים... מה אתה בוכה על חולים וכו' אלא מאי? יש ויש...

  כשהייתי ארוני לשעבר חסיד של האדמור ר' אהרן אז אמר בטיש של פורים בכית בקולי קולות, כמה חולים יש בבתי חולים, ואני שאלתי את עצמי ראה כמה אנשים יש פה "כולם" נמצאים בטיש אלפי אלפים… מה אתה בוכה על חולים וכו' אלא מאי? יש ויש…

  לך נא ראה בבתה"ח ותראה את ה'בראך. ר' אהרן! אתה מיתמם "כולם" יושבים ולומדים ? האין אתה יודע את המציאות כמה ציידים יש כמה נמשכים ע"י החוק וכמה ע"י פיתויים וכמה מתגייסים בכח ע"י ועד הישיבות? ומה החוק אומר לגבי יעדים ומכסות ותקופת הסתגלות?

  ולמה נזדעק הגה"צ ר' יעקב מאיר שכטר? והגה"צ כ"ק גאב"ד ירושלים? ואיתו עמו כל חברי הבד"ץ שליט"א שלא מפחדים ממך?

  אפילו כל ילד חרדי כבר יודע שהשלטון הישראלי החליט "לטפל" באוכלוסיה החרדית והטיל מכסות של אלפי חרדים שנשלחים למחנות הצבא, לגבעתי, לצנחנים, לשחר ולנצח יהודה רחמנא ליצלן, יש כבר 6,000 חרדים בצבא ול-3,200 הוסר מעמד בני ישיבה ר"ל, חלקם נזרקו לכלא והתגייסו בכח ואחרים נמלטים מפחד המשטרה הצבאית, על כן חובה על כל אחד לזעוק ולמחות על השמד המזעזע שמחוללים שלטונות המדינה בשארית הפליטה של היהדות החרדית.

  . |
  הגב