הסוף לאפליה: גם הציבור החרדי יהנה מאוטובוסים לקבר יוסף

הציבור החרדי התלונן על האפליה, ראש המעוצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, התערב, והציבור החרדי יוכל לנסוע בהמוניו לקבר יוסף בשכם בשבוע הבא בספירת 'יסוד שביסוד'

הסוף לאפליה: לאחר שנים של אפליה כנגד הציבור החרדי בכל הקשור להקצאת אוטובוסים לנוסעים לקבר יוסף, יחולקו האוטובוסים המוקצים על ידי צה"ל באופן שיוויוני בין הנוסעים החרדים לנוסעים הדת"ל. מי שגרם להפסקת האפליה הוא ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, שהורה בתחילת השבוע לחלק את מספר האוטובוסים באופן שוויוני בין המתפללים החרדים והדתיים לאומיים.

התערבותו של מסיקה בעקבות פניות שהגיעו אל לשכתו מצד המתפללים אשר פנו במקביל גם ללשכת רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שליט"א. בעקבות הבקשה הורה מסיקה לאנשיו לבדוק את הנושא, ולאחר בירור מעמיק במסגרתו זימן אליו גורמים שונים, הורה ראש המועצה לתת לציבור החרדי ליהנות מכמות אוטובוסים שווה לזה שמגיע לציבור המתיישבים.

"הופתעתי כשקיבלתי את הפניות אלי ונאמר לי שיש מחסור באוטובוסים למגזר החרדי והם מקבלים פחות אוטובוסים. בשל כך הוראתי לבדוק מול גורמי המקצוע האחראים על הנושא האם זה נכון ומיד נתתי הוראה לשנות את זה. מבחינת ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון הציבור החרדי הוא חלק בלתי נפרד מאתנו ונושא את אותה מטרה לחיזוק קבר יוסף ולפתיחתו מחדש. הם גרים אתנו ביו"ש, מתפללים אתנו יחד בקברי הצדיקים ועומדים לימיננו ולכן זה הפתיע אותתי שבעתיים. מהיום תושבי ירושלים ובני ברק יקבלו לא פחות אוטובוסים מאשר תושבי יהודה ושומרון".

בעקבות הסדרת הנושא הודה הרב רבינוביץ למסיקה על פעילותו למען הציבור החרדי וציין כי זאת לא הפעם הראשונה שהוא נרתם לטובת הציבור החרדי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.