הסוף למחסור בנהגי אוטובוס?

שכרם של נהגי האוטובוסים בחברת אגד, יעלה ל-43.5 שקלים לשעה

צעד נוסף לחיזוק מעמדם של נהגי האוטובוסים בתחבורה הציבורית. שכרם של נהגי האוטובוסים בחברת אגד, יעלה ל-43.5 שקלים לשעה, זאת לאחר שרק לפני קצת יותר משנתיים הועלה שכרם של הנהגים בקווי השירות, ביוזמת שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ל-39 שקלים לשעה.

השר כץ, שיזם בעבר את העלאת שכר נהגי התחבורה הציבורית מ-24 ל-39 שקלים לשעה, בירך על ההסדר שהושג במימון ממשלתי. שר התחבורה הנחה להפריד את נושא שכר העובדים מהמו"מ על ההסכם עם "אגד", ולוודא כי נהגי התחבורה הציבורית יזכו לשכר ותנאים הולמים, כחלק חשוב ומרכזי במערך התחבורה הציבורית.

"במהלך כהונתי דאגתי להעלאת שכר הנהגים ב-60 עד 80 אחוזים, לאחר שהיום נחתם הסכם להעלאת שכרם של הנהגים ל-43.5 שקלים לשעה. הנחתי כי בכל מכרזי התחבורה הציבורית ישולבו מנגנונים המתמרצים את המפעילים לשלם אף יותר", הוסיף השר כץ.

השר כץ ציין כי משרדו רואה בנהגי התחבורה הציבורית שותפים מרכזיים וחיוניים במהפכה המתרחשת בענף התחבורה הציבורית. לאורך השנים פעל המשרד להסדרת תנאי העסקה ומעמד הנהג, כך שיהלמו את מורכבות המקצוע. לדבריו, משרד התחבורה מוביל רפורמה ושיפור בענף התחבורה הציבורית, ומתכנן תוספות שירות רבות בשנים הקרובות.

בעקבות המחסור בנהגים לרכב ציבורי, פעל משרד התחבורה בשנה האחרונה לצמצום הליך הכשרת נהגי משאיות ואוטובוסים. בין השאר יצומצמו זמני הטיפול בבקשה לרישיון נהיגה לרכב כבד וציבורי, ממספר חודשים לשלושה שבועות בלבד. "שיפור פני התחבורה הציבורית בישראל הוא אחד היעדים המרכזיים שאני מקדם מיום כניסתי לתפקיד. זהו יעד לאומי התורם לכלכלה, לחברה, לאיכות הסביבה ולאיכות החיים של כל תושבי ישראל", הוסיף השר כץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.