הסוף לעושק הגננות החרדיות

משרד החינוך משנה את כללי המשחק במנגנון שכר הגננות* ההחלטה תקבל תוקף בשבועות הקרובים

במשרד החינוך התקבלה החלטה חדשה: העמותות יחויבו להעסיק גננות ללא תיווך של של עמותות משנה, ההחלטה הגיעה כדי ליצור שקיפות מלאה על כספי הגננות.

משרד החינוך הוציא הוראה גורפת להפסיק את מתן ההקצבות לשכר הגננות דרך עמותות"קישור", ששימשו להעברת הכספים לגננות.

עד היום התנהלו הדברים באופן שונה, כאשר עמותה גדולה העסיקה תחתיה מספר עמותות קטנות כאשר העמותות הקטנות הם המשלמות בפועל לגננות. הכסף כולו היה מגיע מהעמותה הגדולה שמקבלת את הכספים ממשרד החינוך. בנוהל זה נוצר מצב שבו, העמותות הגדולות קיבלו את התקציב והורידו נתח נכבד לכיסם ומשם גלגלו את הכסף הנותר לעמותות הקטנות שעמדו מול הגננות עצמם.

מציאות זאת איפשרה לעמותות הגדולות להעלים חלק מהכסף בטענה הפשוטה כי מאחר ולא הם אלו המשלמים הישירים לגננות אין הם יכולים לתת דו"ח מפורט על תשלומי השכר של הגננות.

כעת הוחלט במשרד החינוך לסיים את הנוהל הנפסד שגרם הפסדים לגננות. לפי ההחלטה החדשה שהתקבלה במשרד החינוך, יחויבו העמותות הגדולות להעסיק ישירות את הגננות תחתם ללא "תיווך" עמותות המשנה ובכך ליצור שקיפות מלאה על כל שקל שיגיע ישירות לכיסם של הגננות.

האופציה השניה היא שמשרד החינוך יעמוד בעצמו מול הגנות ללא תיווכם של עמותות כלל. כך או כך אין ספק – זהו יום בשורה לגננות החרדיות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.