התרגזתם? הסוף לפקק ביציאה מבני-ברק (וידאו)

ביוזמת חנוך זייברט, ראש עיריית בני-ברק נפתחה יציאה חדשה מבני-ברק לכביש גהה, לכיוון ירושלים והדרום, במטרה להקל על עומס התנועה בסביבות "קוקה-קולה"{ בשעה טובה}

 


כל אחד מתושבי בני ברק מכיר את הפקק המרגיז והמתיש ביציאה מהעיר, עשרות אוטובוסים ומאות מכוניות משתרכים בפקק דקות ארוכות ומורטים את עצביהם של תושבי בני ברק והסביבה, וגוזלים זמן יקר לכל אחד ואחד מאיתנו.

אלא שמהיום, 12:00 בצהרים ייתכן כי בעיית "הפקק המרגיז" בכניסה לעיר תיפתר. אחת ולתמיד. התכנית לשיפור ולשדרוג מצב התנועה הציבורית והפרטית ברחוב הרב כהנמן בבני ברק, ובייחוד בצומת "קוקה קולה" וסביבתו, שמדברים ודנים בה במשך שנים אחדות, ועוכבה ע"י גורמים תחבורתיים מסיבות שונות, אובייקטיביות וסובייקטיביות, יצאה אל הפועל, והחל מיום שלישי בצהריים נפתח ציר תנועה נוסף מרחוב אברהם בן-דוד לכביש גהה, לכיוון ירושלים והדרום.

בעקבות הפקקים,  הנחה חנוך זייברט, ראש העיר את חנוך זיידמן, מנהל האגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה להוציא לפועל תכנית לפתיחת  ציר תנועה נוסף לכיוון כביש "גהה" והיציאה מהעיר לעבר ירושלים וערים נוספות, בנוסף לצומת "קוקה קולה", גם מרחוב אברהם בן דוד. אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה מסר, כי קידום התכנית נמשך זמן ניכר, לאחר שגורמים שונים ניסו להקשות על הוצאתה לפועל, אך הרב חנוך זייברט, ראש העיר עשה הכל בקרב הדרגים הבכירים ביותר של משרד התחבורה, לאישור התכנית, בהבהירו כי המצב הנוכחי הוא בלתי נסבל, ובכל יום מתווספים כלי רכב נוספים לכבישים , כך שהמצב נעשה קשה יותר ויותר, וזאת בנוסף לעבודות "הרכבת הקלה" המתבצעות בסמיכות לכביש זה ,ואף הן, עם כל חיוניותן, מקשות על התנועה בסביבה.

לאחר מו"מ ממושך של  ראש העיר עם הגורמים המינהליים הבכירים במשרד התחבורה, ובתיאום מקצועי של הרב חנוך זיידמן ,מנהל האגף העירוני לתשתיות ולפיתוח עם האגפים המקצועיים השונים במשרד התחבורה ומשרדי תנועה מובילים בארץ, אישר באחרונה משרד התחבורה את התכנית, ולצורך זה היה צורך גם בקידום התכנית המעשית אצל חב' "נתיבי ישראל", שצומת "קוקה קולה" הינו בבעלותה.

ואכן, עם קבלת האישורים הנדרשים והביצוע בשטח, יוצאת לדרך פתיחת ציר רחוב אברהם בן דוד לכיוון כביש גהה, וזאת בנוסף להתקנה שורה ארוכה של מצלמות לאורך רחובות אהרונוביץ- הרב כהנמן (השומר), שמטרתן מניעת חניות בלתי חוקיות בצידי הכביש במקומות כתחנות אוטובוסים, בצמתים ובקטעים המסומנים ב"אדום לבן" וכדומה, ובכך לקל על עומס התנועה בדרך זו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.