הסוף לקונספירציה? טראמפ: "תיקי רצח קנדי ייפתחו"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע היום (שבת) כי יפתח לרשות הציבור את התיקים שנותרו חסויים – בימים הקרובים

לאחר שנים של קונספירציות ותאוריות שונות על סיבת הירצחו של ג'ון קנדי, הציבור בארה"ב ייחשף בקרוב לתשובות האמיתיות סביב ההתנקשות בנשיא ארה"ב ג'ון פ. קנדי בנובמבר 1963. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע היום (שבת) כי יפתח לרשות הציבור את התיקים שנותרו חסויים – בימים הקרובים.

בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ: "בכפוף להתקבלות מידע נוסף, אני אאשר – מתוקף תפקידי כנשיא – את פתיחת התיקים המסווגים שנחסמו לגישת הציבור במשך זמן רב".
על פי חוק שאושר ב-1992 נאסר לפרסום חשיפת המידע בפרשה עד ל-26 באוקטובר 2017, אך הנשיא היה יכול לחסום זאת גם היום, אולם טראמפ הפתיע כאשר החליט שלא לחסום

בכירים בממשל טראמפ הביעו לאחרונה דאגה מפרסום מסמכים חשאיים הקשורים לפרשה: לדבריהם, מסמכים מסווגים ש.נוצרו בשנות ה-90' עלולים לחשוף מידע על מבצעי איסוף מודיעין ומערכת אכיפת החוק.

הגרסה הרשמית היא שאת הרצח ביצע לי הארווי אוסוואלד לבדו. לאחר הרצח עלו תאוריות קשר שונות באשר לזהות המתנקש או המתנקשים, והגרסה הרשמית אינה מקובלת על רבים. הרצח הוא אירוע מכונן בתודעה ובתרבות האמריקנית, ועד היום הוא נחשב בידי רבים כנושא בלתי פתור, שיוצרים וחוקרים שבים ודשים בו שוב ושוב. אלא שבמהלך עשרות השנים שחלפו מאז הרצח, לא אותר כל אדם שהשתתף ברצח או ב"מזימת החיפוי", פרט לאוסוואלד עצמו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.