הסוף של טראמפ?(וידאו)

לברני סנדרס ולטד קרוז היה אמש (שבת), בניגוד לציפיות, ליל בחירות מצויין. המומנטום של דונלד טראמפ מתחיל להיחלש: מתוך 4 המדינות בהן נערכו הלילה בחירות מקדימות במפלגה הרפובליקנית, שבכולן היה צפוי לנצח, הפסיד טראמפ {לאחר סדרת ניצחונות}

לברני סנדרס ולטד קרוז היה אמש (שבת), בניגוד לציפיות, ליל בחירות מצויין. המומנטום של דונלד טראמפ מתחיל להיחלש: מתוך 4 המדינות בהן נערכו הלילה בחירות מקדימות במפלגה הרפובליקנית, שבכולן היה צפוי לנצח, הפסיד טראמפ ליריבו טד קרוז בשתיים; אצל הדמוקרטים, סנדרס הפתיע עם ניצחון בנברסקה – אך קלינטון עדיין מובילה.

בצד הדמוקרטי, נערכו בחירות מקדימות בשלוש מדינות. ברני סנדרס אמנם ניצח באסיפות הבחירות בנברסקה ובקנזס, אך הפסיד להילרי קלינטון בבחירות המקדימות בלואיזיאנה, המדינה ששולחת את מספר הצירים הגדול ביותר לוועידת המפלגה מתוך אלו שבהן נערכו הפריימריז הלילה. שרת החוץ לשעבר עדיין מובילה בפער ניכר של צירים על הסנאטור מוורמונט, שיזדקק לניצחונות מובהקים במדינות המפתח שעדיין לא נכנסו למרוץ.

את תסכולו הוא הוציא בעיקר על מי שאליבא דכולי עלמא היה המפסידן הגדול של הערב, מרקו רוביו. הסנאטור מפלורידה לא הגיע באף התמודדות ל-20%, ובמיין אף סיים במקום רביעי, חד ספרתי ומשפיל, אחרי מושל אוהיו ג׳ון קייסיק.

"תפרוש, מרקו, תפרוש", אמר טראמפ "כי אני מת להתמודד אחד על אחד מול קרוז". אבל מבעד לזלזול השגרתי של טראמפ ב"מרקו הקטן", כפי שהוא מכנה אותו, בצבצו הפעם גם תסכול וחשש. טראמפ יודע שבעימות האחרון בדטרויט, רוביו הצליח לגרור אותו לביבים

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איזה סוף? ניצח בחצי מהמדינות! אחת מהן היא נחשבת (לפי שיטת הבחירה שלהם) ויש לו כבר יתרון ממדינות קודמות. אז יש כאן אולי קצת מאבק, אולי…… (אגב אני מעדיף את טד קרוז)

    א |
    הגב