הסופה החלה: רוחות עזות בכל הארץ

על פי תחזית מזג האוויר, החל מהלילה צפויה סערה חורפית שתכלול רוחות חזקות עד ל-100 קמ"ש וממטרי גשם עזים וסוערים. הסופה שמגיעה במהירות גם כן תחלוף במהירות

הסערה כבר כאן: על פי התחזית, ממטרים כבדים צפויים לרדת עלולים לגרום להצפות במרכזי הערים ולשיטפונות באזור מדבר יהודה וצפון ים המלח.

על פי תחזית מזג האוויר, החל מהלילה צפויה סערה חורפית שתכלול רוחות חזקות עד ל-100 קמ"ש וממטרי גשם עזים וסוערים. הסופה שמגיעה במהירות גם כן תחלוף במהירות. בשבת יעלו הטמפרטורות.

חזאי חברת "מטאו-טק", צחי וקסמן, מסביר בשיחה לוינט על הופעת הסופה: "גוש אוויר קר יחסית הזורם מכיוון צפון מערב (אירופה) לעבר מזרח הים התיכון. "המפגש של גוש האוויר הקר, עם החום היחסי של הים והרוחות, גורם לשקע ברומטרי מדרום לקפריסין. הביטוי לכך הוא אוויר חם שעולה מהים כלפי מעלה, גורם לרוחות עזות וכן להתעבות של עננים – וגשם".

בארגון זק"א השלימו בשעות אלו את היערכות המתנדבים ביחידות השונות למקרה בהם יוזעקו להגשת עזרה וסיוע.

המתנדבים המתגוררים באיזורים המועדים, השלימו ציוד לרכביהם הפרטיים ולאמבולנסים. כך כך נערכו ביחידת הצוללים למקרים בהם כלי רכב עם אנשים ישקעו במים עמוקים כתוצאה מהצפות והכנת ציוד מותאם הכולל סירות גומי, גנגטורים, ג'יפים, ציוד תאורה ועוד.

"לאור אירועי העבר, בהם מאות מתנדבים עסקו במשך שעות ארוכות בחילוץ כלי רכב ובהם גם תינוקות וילדים, כתוצאה מסערה חורפית" אומר מאיר אקר קמב"ץ זק"א ירושלים, "השנה נערכנו מראש על פי תחזית מזג האוויר. אנו מצפים לחסימות צירים ברחבי הארץ וערוכים לטיפול בכל אשר נידרש".

גם במשטרת ישראל ערוכים לקראת היממה הקרובה. הערכות החזאים כוללות טמפרטורות נמוכות במיוחד, משבי רוח וכמויות גשמים גדולות ואף ירידה של שלגים במקומות הגבוהים בצפון.

כוחות המשטרה במחוזות השונים החלו בהערכות מקיפה על מנת לסייע לתושבי המדינה בכל מקרה בו הם יתקלו בקושי כלשהו.

במשטרה מציינים כי לאור אירועי העבר ניתן לצפות לחסימת צירים ברחבי הארץ כתוצאה משיטפונות, קריסת עצים ופגיעה בתשתיות ברחבי הערים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.