הסופה כבר כאן: שלג כבד יורד בגולן ובצפת

המשטרה מסרה כי בעקבות שלג שהחל להיערם על כבישים בצפון רמת הגולן, כחלק מאמצעי הזהירות עקב סכנת ההחלקה נחסמו מקטעי כבישים

בשעות האחרונות החל לרדת שלג כבד בגולן ובצפת, ובפסגות הגבוהות מעל 90 מטרים, המשטרה מסרה כי בעקבות שלג שהחל להיערם על כבישים בצפון רמת הגולן, כחלק מאמצעי הזהירות עקב סכנת ההחלקה נחסמו מקטעי כבישים:

✅ כביש 99 מפל סער
✅ כביש 959/978 צומת ווסט
✅ כביש 98 עין זיוון.

מפלסות פועלות לפינוי הצירים. שוטרי משטרת ישראל מכווינים את התנועה במקום.

השלג צפוי להמשיך לרדת עד בוקר השבת בהרי הצפון שמעל 900 מטר, בירושלים צפוי ברד כבד. על פי התחזית, בשעות הערב והלילה ייתכנו שלגים בהרי הצפון מעל 800 מטר ובפסגות הרי המרכז מעל 900 מטר.

להלן מספר עצות לנהיגת בטוחה:

✔ לאחוז את ההגה בשתי ידיים. כניסה עם הרכב לשלולית- עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב בשל בורות ובאמפרים המוסתרים ע"י הצטברות של מים על הכביד .

✔ להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך (ראות, ערפל גשם, סכנת החלקה) ובכלל זה בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות.

✔ שמירת מרחק גדול מהרכב לפנים בעקבות הגדלת מרחק הבלימה כתוצאה מכביש רטוב.

✔ שימו לב להולכי רגל – בעת גשם קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך, יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

✔יש להישמע להנחיות השוטרים הפרוסים בשטח למען ביטחונכם.

אתמול (תחילת סערת מזג האוויר) ועד כה טופלו ע"י מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה ברחבי הארץ 79 מקרים רפואיים שקשורים למזג האוויר החורפי.

מדובר במקרים של חבלות ופציעות קלות עקב החלקה בבוץ ובכבישים, נפגעים משאיפת עשן וכוויות כתוצאה משריפות ותנורי חימום, תאונות דרכים עקב ערפל והחלקה בכבישים רטובים, היפותרמיה, בעיות נשימה, קריסת עצים וחפצים על עוברי אורח וכלי רכב, ומקרי סיוע הומניטרי שהתקבלו במוקד איחוד הצלה.

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה קוראים לכלל האזרחים לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות בכדי למנוע פציעות קשות ואסונות מיותרים.

עקיבא גל מנהל מוקד החירום של איחוד הצלה מסר: "אלפי המתנדבים באיחוד הצלה בכל רחבי הארץ הונחו להמשיך להיות בכוננות מוגברת ובהאזנה לרשת הקשר של איחוד הצלה גם בשבת הקרובה ע"פ ההלכה, בכדי לתת מענה מהיר ומיידי לכל מקרה חירום רפואי במידת הצורך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.