הסחף גובר: אדמורי"ם הבטיחו לתמוך בגר"ש עמאר • פרסום ראשון

לאחר שבאגודת ישראל הבינו כי הרב עמאר יקח את הבחירות בהליכה, יצרו קשר עסקני חסידויות מרכזיות עם הגר"ש עמאר והבטיחו לסייע לבחירתו. הרב עמאר יעלה לקברו של מרן הגר"ע יוסף וישתטח על קברו של רשב"י

24 שעות לפני הבחירות לרבנות הראשית, במטהו של הרב שלמה משה עמאר משדרים אופטימיות רבה בקשר להבטחת בחירתו של הראשל"צ לתפקיד רבה הספרדי של ירושלים.

לאחר תמיכת תנועת ש"ס, ושיחת הטלפון שקיימו הבוקר נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי חכם שלום כהן עם הראשל"צ הגר"ש עמאר, הניצחון הובטח, עם זאת, במטהו של הרב עמאר לא נכנסים לשאננות ופועלים בכל המוקדים בכדי להרחיב את הפער, כיאה לכבודו של מרן הראשל"צ שבעבר נבחר בבחירות לרבנות הראשית ברוב עצום.

במטהו של הרב עמאר מקווים כי ההבטחות שניתנו על ידי מועצת החכמים לאנשי הרב עמאר אכן ייושמו בפועל, שכן חברי הגוף הבוחר קיבלו הוראה ברורה מההנהגה הרוחנית של ש"ס לתמוך אך ורק בראשל"צ הרב שלמה משה עמאר.

לקוקר נודע כי לאחר שבאגודת ישראל הבינו כי הרב עמאר יקח את הבחירות בהליכה, יצרו קשר עסקני חסידוית מרכזיות עם הגר"ש עמאר והבטיחו לסייע לבחירתו. מספר אדמורי"ם שוחחו עם הראשל"צ והביעו ברכת הצלחה במירוץ.

עוד נודע כי מחר בבוקר לאחר תפילת הותיקין, ישתטח הרב עמאר על ציונו של מרן הגר"ע יוסף ולאחר מכן הוא יעלה למירון להתפלל ולהעתיר על קברו של הרשב"י זי"ע.

מדוע עוכבה ההחלטה?  

בראיון שהעניק אתמול חיים כהן מקורבו של דרעי לרדיו קול חי הוא סיפר כי ההחלטה להמתין עם ההודעה על תמיכה ברב עמאר נועדה שלא לפגוע בבוחרים הדתיים של הרב עמאר, "מי אמר לך שאין החלטה? יש הבדל בין אם יש החלטה ויש החלטה מתי לפרסם אותה".

כהן אמר למראיין, "אל תהיה בטוח שאין החלטה. מאוד יכול להיות שיש החלטה, שבשלב הזה לא מפרסמים אותה עד הרגע שיראו לנכון לתועלת העניין מתי לעשות את זה".  "אני לא יודע אם זה לא לפגוע ברב עמאר. זה עוד מהשיקולים. בא ננתח את זה, אם ההחלטה תהיה שצריך לתמוך ברב עמאר אז ודאי שזה לא יהיה חכמה גדולה לפרסם אותה מראש כדי לא לפגוע לא בציבור כזה ולא בציבור אחר"

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין שום סחף ולא נעלים האיש הזה לא ראוי להיות רב אחרי שהוא פגע במרן

  יוס |
  הגב
  • שב בשקט, מי שפגע במרן זצ"ל זה אך ורק אריה דרעי,
   ועובדה שבניו של מרן הקרובים אליו באמת הרב אברהם (שהועדף על הרב יצחק), והרב משה
   נמצאים בקשרים חמים והדוקים עם מרן הרב עמאר.

   ליוס |
   הגב