הסטטוס הבעייתי שפירסמה ח"כ רות קלדרון

הרשת מלאה בהודעות גינוי חריפות של פוליטיקאים ומנהיגים לרצח אבו-חדיר. הרב אליקים לבנון קורא לגזור על הרוצחים עונש מוות, ואילו ח"כ רות קלדרון פירסמה סטטוס שנוי במחלוקת

בבוקר שאחרי פרסום מעצרם של ששת החשודים ברצח הנער מוחמד אבו חדיר כנקמה על רצח הנערים, מפרסמת ח"כ רות קלדרון (יש עתיד) סטטוס מעורר מחלוקת בעמוד הפייסבוק שלה, בו היא טוענת כי איבדה את אמונתה בכך שעם ישראל הוא העם הנבחר.

"אני אבלה כי אני מרגישה שיחד עם הנער שנשרף באכזריות כזאת על לא עוול בכפו, ואיתו עולם שלם שהיה עולמו, נשרפה גם אמונתי בעם נבחר. ומהאפר עולה עם ככל העמים", כתבה קלדרון.

כזכור, מאז פרסום פיענוח הרצח, מלאים אמצעי התקשורת, כמו גם הרשתות החברתיות השונות, בהודעות גינוי נמרצות ונחרצות מימין ומשמאל. פוליטיקאים רבים דורשים להתייחס לרוצחים כמו אל מחבלים, ואילו אחד ממנהיגי הציונות הדתית, הרב אליקים לבנון, אף קרא לגזור עליהם עונש מוות.

הבוקר פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר עם חוסיין אבו חדיר, אביו של הנער בן ה-16 שנרצח בשבוע שעבר על פי החשד בידי יהודים: "אני מבקש להביע את הזעזוע שלי ושל אזרחי ישראל מהרצח המתועב של הבן שלך. פעלנו מיד לאתר את הרוצחים, הם יגיעו למשפט וימוצה איתם הדין".

במהלך השיחה הוסיף נתניהו כי "אנו שוללים כל התנהגות אכזרית. הרצח הבן שלך הוא מתועב ואינו יכול להיות מקובל על שום בן אנוש".
השיחה בין נתניהו לאבו חדיר היא המשך לגינוי שפירסם במהלך ביקורו אצל משפחת פרנקל "אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו של הנער", אמר נתניהו מהלך הביקור בבית המשפחה ביישוב נוף אילון "אני גם מבטיח לכם שנמצה את מלוא חומרת הדין עם מבצעי הפשע המזעזע הזה שראוי לכל גינוי והוקעה. מקומם של רוצחים כאלה איננו בחברה הישראלית. בכך אנחנו נבדלים משכנינו – שם הרוצחים מתקבלים כגיבורים ועל שמם קוראים כיכרות".

גם שר החוץ, אביגדור ליברמן, גינה הבוקר את רצח הנער הפלסטיני. בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו, כתב ליברמן: "הרצח המזעזע של הנער מוחמד אבו חדיר, מעבר להיותו מעשה פשע נתעב בפני עצמו, גם פוגע בבסיס המוסרי של המאבק הצודק על זכותנו לחיות כעם חופשי במדינה יהודית בארץ ישראל"

"גם הזעם המוצדק אצל כל אחת ואחד מאתנו על רציחתם של נפתלי פרנקל, איל יפרח וגיל-עד שער, כמו גם על הירצחה של שלי דדון, לא יכול להצדיק רצח אחר. הרוצחים צריכים להיענש במלוא חומרת הדין".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.