הסיבה לעיכוב: 'הממשיך' איחר את הטיסה

עסקני סערט ויז'ניץ נאלצו לדחות את הלווית האדמו"ר זאת בעקבות עיכוב בלתי-צפוי של בנו ממשיך דרכו. לסיפור המלא

בסערט ויז'ניץ תכננו לקיים את הלווית האדמו"ר בשעות הבוקר- צהרים, אלא שהתפתחות בלתי צפויה הביאה אותם לדחות את המועד המקורי: בנו ממשיך דרכו של האדמו"ר זצ"ל, ששהה בשוויץ, איחר את הטיסה – מה שהוביל לדחיה של מספר שעות מהמועד שתוכנן בתחילה.

בעקבות האיחור, עלה הבן על המטוס רק הבוקר והוא צפוי לנחות בשעה 14:30 בנמל התעופה בן גוריון.

כפי שפירמנו קודם לכן, עיריית חיפה ומשטרת ישראל נערכות החל מאמש להלוויה הענקית הצפויה היום בעיר חיפה – עירו של כ"ק האדמו"ר מסערט ויז'ניץ זצ"ל, מזקני האדמו"רים שהלך הערב לעולמו לאחר דום לב.

אם לא יחולו שינויים סדר ההלוויה יהיה כדלהלן: בסביבות השעה 17:00 תצא ההלוויה מחיפה ובסביבות השעה 21:00 יגיע ארונו הטהור לבית המדרש הגדול של חסידי 'סערט ויז'ניץ' בעיר בני ברק.. לאחר מכן ייטמן בסמוך לזקנו האדמו"ר בעל ה'אהבת ישראל' בבית החיים חלקת אדמו"רי בית ויז'ניץ בבני ברק.

שעת הלוויה המדויקת תלויה בזמן הגעת בנותיו וחתניו מארה"ב, ובנו יחידו הרה"צ ר' יעקב הגר משווייץ.

כאמור, אמש קיים ראש עיריית חיפה יונה יהב יחד עם בכירי העירייה החרדים ישיבת היערכות מיוחדת בה השתתפו גם מפקדי המשטרה, וגורמי ההצלה לקראת ההלוויה.

 

עם כ"ק האדמו"ר מצאנז. צילום: משה גולדשטיין
עם כ"ק האדמו"ר מצאנז. צילום: משה גולדשטיין

לאחר הישיבה, סייר ראש העיר עם הגורמים הרלוונטים בתוואי בו תעבור ההלוויה שם החליטו על סגירת רחובות רבים לתנועה. להערכת המשטרה, עשרות אלפי איש ישתתפו בהלווייה בחיפה ואלפים רבים נוספים בהלוויה בבני ברק

על-פי הנחיית המשטרה האמבולנסים ימוקמו בנקודות שייקבעו ולא ינועו ממקומם לאורך מסע הלוויה עד סיומו, פריסת כוחות הרפואה לאורך המסע וברחובות הסמוכים תהיה רק ע"י חובשים שינוידו באופנועים או רגלית.

ראש העיר חיפה יונה יהב הגיב על פטירת האדמו"ר: "במשך עשרות שנים זכיתי להתברך מפיו, הוא היה לי ליועץ ולמורה דרך בהנהגת העיר, קהילתו הגדולה מהווה אבן פינה ומודל לחיקוי ולהערכה. זהו יום קשה לעיר חיפה" ציין ראש העיר יונה יהב.

מיטתו של האדמו"ר הוצבה אמש בבית המדרש הגדול של חסידות 'סערט ויז'ניץ' בחיפה, כשלצידה מאות חסידים כואבים שלמדו משניות וקראו תהילים לע"נ הטהורה.

20150707104857 (2)20150707104857 (1)20150707104857

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.