הסיור של קלרמן ב'הדסה'

מחזיק תיק מבני דת בעיריית י-ם הרב ישראל קלרמן ערך סיור מקיף ב'הדסה' הר הצופים

הרב ישראל קלרמן: "ב'הדסה' מוצאים הרבנים ואישי הציבור כתובת ראויה ואוזן קשבת לכל נושא ועניין"

 

 

בהמשך להרחבת השירותים בבית החולים של 'הדסה הר הצופים' למגזר החרדי, הגיע השבוע אל בית החולים לסיור מקיף חבר הנהלת הנהלת העיר ירושלים ומחזיק תיק מבני דת הרב ישראל קלרמן יחד  עם ראש לשכתו הרב שמואל יעבץ ונועד בבית החולים יחד עם הרב משה קליין, רב המרכז הרפואי 'הדסה' ויחד עם מנהלת ביה"ח הדסה הר הצופים, הד"ר אסנת לב ציון קורח.

פרק מיוחד בסיור הוקדש להצעדת בית החולים למוביל והרגיש ביותר בתחום שמירת ההלכה כיום. רב המרכז הרפואי, הרב משה קליין סיפר לחבר הנהלת העיר ירושלים ומחזיק תיק מבני דת הרב ישראל קלרמן ולראש לשכתו הרב שמואל יעבץ על המהפכה הרחבה והמשמעותית שעבר בית החולים בתקופה האחרונה והציג את הפיתוח הטכנולוגי שאין לו אח ורע ופותר את בעיית 'טומאת כוהנים' בבתי החולים בצורה המהודרת ביותר. הפתרון אשר בית החולים השקיע בפיתוחו משאבים רבים, מסייע לכל הכוהנים ובני משפחותיהם ששוהים בבית החולים לשמור על ההלכה בהידור הרב. כמו כן, הוצגו חידושים רבים אחרים שנעשו בשיפור שירותי הדת בבית החולים, ביניהם: שמירת השבת מעבר בין המחלקות, כשרות בד"ץ 'העדה החרדית' הקיימת ברוב המוצרים במטבח, עירוב מיוחד הדואג לחבר את כל הבניינים. נושא נוסף שעלה במהלך הסיור, הינו הקושי הרב להרחיב את בית כנסת הקיים בבית החולים בשל התנגדות  מחלקת השימור, דבר שמחזיק תיק מבני דת הרב קלרמן הבטיח לבדוק לעומק ולנסות לעזור.

הרב ישראל קלרמן שהתפעל מהיקף הפעילות המתחדשת והעמדת בית החולים בסטנדרטים חדשים, אמר כי "נפעמתי לראות בעיניי את העשייה הרבה והמבורכת המציבה את הדרישות הגבוהות גם במקצועיות וגם בהלכה. ב'הדסה' מוצאים כל הרבנים ואישי הציבור כתובת ראויה ואוזן קשבת לכל נושא ועניין, וע"כ אנו מודים בשם כל הציבור החרדי". רב המרכז הרפואי 'הדסה', הרב משה קליין ביקש להודות חבר הנהלת הנהלת העיר ירושלים ומחזיק תיק מבני דת הרב ישראל קלרמן, על הביקור שערך בבית החולים, ועל המשך העשייה הברוכה שלו לטובת כלל הציבור: "אנחנו רואים חשיבות עצומה בכל פעילות בית החולים שמתבצע קשר של אמון ועשייה בין נציגי הציבור להנהלת 'הדסה'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.