הסיקריקים דרשו לבטל את הצפירה – בג"ץ דחה את העתירה

בג"ץ דחה את עתירת הסיקריקים שדרשו להגביל את האזורים בהם נשמעת צפירת הזיכרון ביום השואה וביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל .

למרבה האירוניה מי שהגיש את העתירה הוא המרסס האלמוני ממאה שערים אלחנן אסתרוביץ' שריסס בשנה שעברה כתובות גרפיטי מעל קירות יד ושם , אסתרוביץ נעצר בשל חילול המקום ושוחרר כעבור חודש, היום הוא שוב עמד מול השופטים זילברטל, מלצר וסולברג.

אסתרוביץ כתב כי "פלישתה של צפירת הזכרון אל המרחב הציבורי הינה לא יותר מאשר פגיעה גסה בדמוקרטיה, ובחירותם של האזרחים, בכך שהיא מכריחה את השומעים, בשל לחץ פסיכולוגי לעמוד דום בניגוד להשקפת עולמם של חלק מן השומעים".

בהחלטתם כתבו השופטים כי "הצפירה בימי הזיכרון מבטאת ומסמלת את הסולידריות של כלל חלקי העם, על מגזריו השונים, עם זיכרון הנופלים והנספים ומושמעת בהשראתה של הוראת חוק העולה בקנה אחד עם ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

בהחלטתם נכתב עוד כי "הצפירה אינה פולשת אל המרחב הציבורי, אלא מבטאת את אותו רגע אחד בו האומה מתאחדת ומתייחדת במרחב הציבורי עם זיכרון בנותיה ובניה שנפלו במערכות ישראל ובפיגועי הטרור, ושנרצחו בשואה. בכך לא נפגעת כל זכות של מי שאינו מעוניין להיות שותף לאותו רגע קשה ומאחד, אף שהדומיה הקבועה בחוק מתבקשת ומחייבת"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.