הסכינים בבית היהודי נשלפים: "בנט נכשל"

 ביום שאחרי התבוסה הסכינים במפלגת הבית היהודי נשלפות . חברי כנסת בבית היהודי  מותחים ביקורת על התנהלותו של נפתלי בנט,  "בנט ושקד החמיצו הזדמנות היסטורית למנות רב ראשי ציוני, לאחר שכפו על המפלגה לתמוך דווקא ברב דוד סתיו".

 "עוד לפני הבחירות לכנסת הייתה הבנה עם ש"ס ועם הרב עובדיה יוסף שהרב הראשי האשכנזי יהיה ציוני והרב הראשי הספרדי – איש ש"ס. כל זה על פי המודל של הבחירות לרבני העיר בפתח תקווה, שם נבחרו הרב אטיאס מש"ס והרב הלוי מהמפד"ל", אמר לחדשות nana10 חבר כנסת מהבית היהודי. "הרב עובדיה יוסף הסכים לתמוך במועמדים ציוניים דתיים כמו הרבנים יעקב אריאל, יעקב שפירא, אליעזר איגרא, הרב מיכה הלוי ועוד שייבחרו על ידי רבני הציונות הדתית", ציין חבר הכנסת.

 "השר בנט ויו"ר הסיעה איילת שקד כינסו את סיעת המפד"ל בחיפזון ובמחטף. הם לא הציגו בפנינו שום מועמד, חוץ מהרב סתיו וערכו הצבעה חשאית חפוזה שתוצאותיה לא נודעו לנו עד היום. איזה מן הליך דמוקרטי זה?", שאלו בבית היהודי.

לדברי אותו חבר כנסת שהעדיף להשאר בעילום , "בנט הוא איש צבא ואיש סיירת מטכ"ל, אבל הוא לא ידע לערוך בדיקה מודיעינית לפני הבחירות ולא ידע לקרוא את מפת הקרב ולכן נכשלנו".

 בבית היהודי הביעו ביקורת על בנט שהפקיד את נושא הבחירות לרבנות הראשית בידיה של חברת הכנסת איילת שקד. "היא אישה חילונית, צעירה, שאינה בקיאה בסיג ושיח עם רבנים. כך למשל היא הציבה אולטימטום לרב עובדיה יוסף".מסביר.

 "לפחות ששה מחברי הכנסת של הבית היהודי מוחים על ההתנתקות של נפתלי בנט מרבני המפלגה המכונים 'החרד"לים'. "הם גם אינם רואים בעין יפה את 'ברית האחים' עם יאיר לפיד, והיו מעדיפים 'ברית אחים' מתבקשת יותר עם החרדים", כך בבית  היהודי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.