חשבון הנפש של המפלגות החרדיות

למרות השמחה על העליה בעוח הסגולי שלהן בכנסת, במפלגות החרדיות מנסים להבין מה לא עבד בקלפי

שיחה שהגיעה למטה 'יהדות התורה' ביום הבחירות: "אומרים לי שאסור להצביע ג', כי הם מזלזלים ברבנים. צריך להצביע רק ש"ס, איך הם עושים דבר כזה". זו רק אחת מאלפי השיחות שהופנו אל פעילי, מצביעי ומתנדבי יום הבחירות של 'יהדות התורה'. מלבד זאת, "אנשי 'הפלג הירושלמי' הצביעו באלפי קולות פסולים על מנת לשבש את הבחירות וליצור אנדרלמוסיה במטות השונים", הוסיף הבכיר.

בתום ספירת כ-99% מהקולות: כ-30 מנדטים לליכוד, 24 למחנה הציוני, 14 לרשימה המשותפת, 11 ליש עתיד, עשרה לכולנו, שמונה לבית היהודי, שבעה לש"ס, שישה ליהדות התורה ולליברמן וארבעה מנדטים בלבד למרצ. יחד לא עוברת את אחוז החסימה.

ב'יהדות התורה' יכססו ציפורניים ביממה הקרובה עד תום ספירת קולות החיילים אז ידעו מה עלה בגורלו של המנדט השביעי. כך או כך, 'יהדות התורה' הגדילה את כוחה מהבחירות הקודמות אך בשל אחוז החסימה הגבוה ניצב המנדט השביעי בסכנה.

בכיר ב'יהדות התורה' מספר היום על התחושות וההרגשה אחרי הבחירות: "היה לחץ גדול בו היינו נתונים עד לפתיחת הקלפיות, מאז פורסמו תוצאות המדגמים היה לחץ אדיר במטות המפלגה ראינו את השחור משחור. דיברו על 7 בטוח, אחרים ניבאו טובות יותר ודיברו על 8 מנדטים אך לרגע מתח הללו אף אחד לא היה מוכן.

יעקב אשר אמש. צילום: משה גולדשטיין
יעקב אשר אמש. צילום: משה גולדשטיין

מנגד בכיר נוסף ב'דגל התורה' הודף את השמועות על פילוגים וסכסוכים: "עצם הישיבה שלנו במטות, והעבודה שלנו למען הצלחת 'יהדות התורה' מראה יותר מכל על הרצון שלנו באחדות. אבל מה לעשות שבשעה שאנחנו יושבים ועובדים, יש אנשים שמתעסקים בהשמצות. לא אנחנו צריכים לפעול לאחדות. כל הגורמים ב'אגודת ישראל' צריכים היום לשבת סביב שולחן אחד ולעשות חשבון נפש, איך הגיעו קולות השייכים ל'יהדות התורה', למפלגתו של אלי ישי, איפה הטעויות וכיצד ניתן לפתור אותם. אני לא חושב שהבעיה אצלנו, אנחנו עדיין מקבלים טלפונים עם איומים, השמצות והטרדות".

לסיום הוא מוסיף: "אם לא נפעל בשיתוף פעולה, לא נגדיל מעולם את הכוח החרדי למרות הריבוי הטבעי. את החלק שלנו בדרך לאחדות עשינו בעבודה למען הצלחת המפלגה בבחירות הנוכחיות. אני רוצה לספר לך: תוך כדי העבודה במטה גילינו באיזה שיטות נלוזות עבדו נגדנו הפלג הקיצוני שהחליט להחרים את הבחירות, אבל בכל זאת המשכנו לעבוד. עשינו את הכל לטובת המערכה למרות שירקו עלינו והמשיכו לירוק במהלך מערכת הבחירות".

דרעי במסיבת הניצחון
דרעי במסיבת הניצחון

מתוצאות הבחירות בבני ברק עולה כי יהדות התורה זכתה ב-59.35% מהקולות. ש"ס קיבלה בעיר 23.97% מקולות הבוחרים. בביתר עילית נרשמו תוצאות דומות – יהדות התורה 58.51%, ש"ס 24.44%.

גם במודיעין עילית נרשם ניצחון ליהדות התורה עם 75.73% וש"ס קיבלה 16.82% בלבד. באלעד רשמה ש"ס ניצחון עם 41.63% לעומת יהדות התורה עם 33.61% מקולות הבוחרים. התוצאות אינן סופיות.

בירושלים עולה כי, 21.07% מהקולות ליהדות התורה, ש"ס 12.05%, יחד 7.3%.

118,368 מהקולות ניתנו למפלגת יחד – העם איתנו בראשות אלי ישי. אם ישי היה מתמודד ברשימת ש"ס, סביר להניח כי המפלגה בראשות אריה דרעי, שקיבלה שבעה מנדטים, הייתה מגדילה את כוחה באופן משמעותי.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תינוק. מחבל בכרם ה'. זהו אתם מוגדרים היום חלק מנטורי קרתא.

  "הפרד נא מעליייי" וכמה שיותר מהר לך. צא. מזוהם.

  חיים |
  הגב
 2. אם בעריפת ראשים עסקינן, הרי שכבר ראשו השמנמן של ה'שונא' יעקב אשר כבר נערף באדיבות ציבור קוראי 'הפלס'. באשר לשאר העסקנים, גם לאחר שיערפו את ראשם (כמובן במובן הסמלי, אין כוונתי לשיטות הפעולה האופייניים של 'דגל התורה' ודאעש) הוא כנראה ימשיך לזמר שטויות. היה משעשע לשמוע את מיסטר בני רבינוביץ שאתמול דיווח על אלפי קולות פסולים בריכוזים החרדיים, יותר מבפעמים קודמות. ההסבר לדעתו הוא, כי 'יד זדונית' פגעה בכוונה בקולות של 'יהדות התורה'. מה שאצלו לא בא בחשבון, זה שאולי ה'יד הזדונית' היא היד השמנמנה שלו עצמו.
  פשוט מאד, קולות בני תורה שהבינו שאחרי התחנונים מהם שיצביעו למפלגה שרדפה אותם בשנתיים האחרונות יותר משרדף אותם לפיד. יעמדו אותם חצופים שהתחננו בפניהם בשם מצוות קידוש השם (השם של דוד שפירא ושוקה קניבסקי) ויספרו שהפלג הירושלמי אינו קיים. אז קודם כל הנה הוא קיים ובזכותו יוכל מיסטר אשר לשבת על כסא נח ולהשתזף על חוף הים, במקום לזהם את הזירה הציבורית.
  נחזור לקולות הפסולים, אותם אנשים ששיגעו אותם להצביע, הבינו שהרדיפות שהיו עד עכשיו יהיו בדיחה לעומת מה שיהיה אחרי הבחירות. מה לעשות, פה זה רוסיה למי שעדיין לא יודע. לכן, הלכו אותם אנשים לקלפי והטילו פתק לבן או ג' קרוע וכדו' או ג' יחד עם לפיד (כי הכל אותו דבר) וזו התוצאה.
  האמת, שאף אחד לא מצפה מעסקני דגל להסיק מסקנות, הם לא מסוגלים לכך!

  יוני |
  הגב
 3. שוב מחליא לקרוא את עלילות הדם השפלות מבית דגל התורה. מה הם לא זייפו ביום הבחירות? צינתוקים שקריים כאילו מרן הגר"ש חזר בו, רמקולים בירושלים כאילו מרן הגר"ש מורה להצביע להם, זיופי קלפיות והצבעות וכו' לא רצוי לפרט. והקוזק הנגזל זועק הצילו!

  מאחר וכמה כתבים חרדקים פוערים את פיהם על הנהגת מרן הגר"ש, למרות שהוא אינו צריך להם ולשכמותם, בכל זאת אסביר את הוראתו שניתנה בצורה מטושטשת. ובכן כאשר רצה מרן לומר באופן נחרץ אמר את דעתו כך היה בבחירות לעיריות ואף קבל על עצמו את ה"קללות" כידוע. להבדיל מבחירות אלו בהם היתה לגדולי בני ברק מפלגה שהם קראו להצביע עבורה, ולמרן היתה מפלגה שלו והוא קרא להצביע עבורה, כאן לא היתה לו מפלגה, והברירה היתה לצאת חזיתית מול דברם של גדולי בני ברק שאמרו להצביע ג' והוא היה צריך לומר אל תצביעו ג'! אין לו את מידת העזות פנים נוסח דגל כדי לעשות זאת, ולכן הוא ערפל את הדברים, אבל כל בר דעת הבין מה הוא אמר. דבר נוסף, אכן היו מגעים גם לאחר הכנס בארנה עם 2 מפלגות ש"ס ויחד שכשלו כל אחת מסיבותיה היא, השמועות על כך יצרו בלבול. יתר על כן קל שלכנע להצביע עבור מפלגה מאשר שלא להצביע! זהו ההסבר לכל הענין. אם נבחן את העובדה שכל הזמן צפו כל הסקרים 8 מנדטים לג' ובהנחה כמעט ודאית שהתוצאה היא 6, ובהתחשב שהגידול הטבעי בא לידי ביטוי וגם פעלו של סורוצקין בפריפריה, היה הפסד של כ2 מנדטים! כאשר תהיה קונסטלציה מסוימת יבא הדבר לידי ביטוי חזק ויהלום היטב בפני המפלגה החרדקית הזו

  בן תורה |
  הגב
 4. תמיד אותו דבר "הם הם הם" לא "אנחנו" לא רוצים לקחת טיפת אחריות על עצמם כל הכתבה הוא רק דבר אחד כמה מאלו שהצביעו היה הניצחון אבל מהמספר הכולל כתוב כלום! המספרים הנכונים הם סתירת לחי מצלצלת בפנים של יהדות התורה שהיה פעם "אגודת" ישראל וכהיום הוא אך ורק פילוג ישראל והאחריות על זה חרוט על ה"דגל" ועל מי שעומד בראש המחלוקת והרדיפות ה"אלוקים יבקש את הנרדף" חברי דגל התורה צריכים לעשות חשבון הנפש שהם רודפי ישראל ובעלי מחלוקת ולא ראוי שיהיו נחשבים כשותפים של "אגודת ישראל"

  החרדי האמיתי |
  הגב
 5. ההתערבות בחברה החילונית, בתקשורת ובעיקר בכנסת מטשטשים את ההבדלים בינינו לבין החילוניות ומרחיקים אותנו מהיחודיות שלנו. "בן התורה" דמות של הוד והדר שחותר לאמת תוך שקידה ומסירות נפש בלימוד התורה הקדושה. לכל מי שהאמת עדיין בעלת משמעות עבורה ידועות העובדות. "בני תורה" הם הנרדפים והם המאוימים ובצביעות של תעמולת בחירות הופעלו לחצים אדירים להצביע לג' ולא להפך. בחורים שהשתתפו בכינוסים או שידועים בקירבתם לר' שמואל מבוזים ומושפלים ברבים ע"י ראשי ישיבות ור"מים.
  השיטה ידועה בעולם ושמה טרור הרוב אולם ליודעי ההסטוריה שבינינו ידוע שמעולם לא הצליחה שיטה שמבוססת על טרור להחזיר לאורך זמן. הרוח האנושית מנצחת תמיד

  חגי |
  הגב
   • יכול להיות גם שהרדיפות הנוראות היו מיותרות?! אה… על זה לא חשבת! מה לעשות השנאה והתיעוב כבר מובנות בגנים של מצביעי 'דגל התורה'.

    יוני |
    הגב