הסכם או מלחמה? הקבינט מתכנס כעת

חברי הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנסו היום (ראשון) בשעות אחר הצהריים לדון על המשך צעדיה של הממשלה בדרום. כל האופציות על השולחן

לאחר סוף שבוע מתוח ביישובי עוטף עזה, חברי הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנסו היום (ראשון) בשעות אחר הצהריים לדון על המשך צעדיה של הממשלה בדרום. בנתיים לא ברור האם ראש הממשלה מתכנן לפעול ולהנחית מכה חזקה על חמאס או שמא יגיע להסדרה בעזה שתכלול בין היתר את שחרור גופות החיילים.

שר בקבינט אמר לקראת הישיבה שתעסוק במצב בעזה: "צריך לתת צ'אנס לאפשרות של הסדרה והבנות ברצועת עזה אם תימשך רגיעה. אבל אם חמאס ימשיך באש – נגזול ממנו מחיר ונפסיק את יכולות האש של החמאס.

בדרום וגם בציבור הישראלי נשמעה ביקורת קשה על הפסקת האש עם חמאס, וראשי רשויות בדרום הפגינו אתמול בתל אביב נגד מדיניות הממשלה הרופסת כלפי החמאס.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה למצב הביטחוני ואמר: "אנחנו בעיצומה של מערכה נגד הטרור בעזה. יש בה חילופי מהלומות, זה גם לא ייגמר במכה אחת. הדרישה שלנו ברורה – הפסקת אש מוחלטת. לא נסתפק בפחות מזה. עד עתה השמדנו מאות מטרות צבאיות של החמאס, ובכל סבב תקיפות גובה צה"ל מהחמאס מחיר כבד נוסף. אני לא אחשוף כאן את התוכניות המבצעיות שלנו, הן מוכנות. המטרה שלנו היא להשיב את השקט לתושבי הדרום ולעוטף, המטרה הזאת תושג במלואה".

נתניהו התייחס להפגנת הערבים אמש בכיכר רבין ואמר: "אמש קיבלנו עדות חותכת להתרסה נגד קיומה של מדינת ישראל ולנחיצותו של חוק הלאום. אנחנו ראינו אתמול את דגלי אש"ף מונפים בלבה של תל אביב. שמענו את הקריאות: "בדם ואש נפדה את פלסטין". רבים מהמפגינים רוצים לבטל את חוק השבות, הם רוצים לבטל את ההמנון, הם רוצים לקפל את הדגל שלנו, הם רוצים לבטל את ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ולהפוך אותה, כפי שדובריהם אומרים, למדינה ישראלית-פלסטינית, ואחרים אומרים: מדינת כל אזרחיה.

"בדיוק לשם כך העברנו את חוק הלאום, אנחנו גאים במדינה שלנו, אנחנו גאים בדגל שלנו, אנחנו גאים בהמנון שלנו. ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. זכויות הפרט של אזרחיה מעוגנות היטב בחוקי יסוד ובחוקים אחרים. עכשיו ברור מתמיד שצריך גם את חוק הלאום.

"צריך אותו כדי להבטיח את עתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. אנחנו העברנו את החוק הזה ואנחנו נשמור על החוק הזה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.