הסכם או שביתה? מחר – פגישה מכרעת בין ההסתדרות לזייברט

על רקע המשבר החריף בעיריית בני ברק תתקיים מחר (שלישי) פגישה מכרעת בין יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בן דוד לראש העיר בני ברק חנוך זייברט *** במרכז המחלוקת, צעדי העירייה נגד סייעות הגנים ובראשם העסקתן בחופשות "בין הזמנים" ללא תוספת שכר והטלת אימה מצד המנהלים

עומדים על זכויות הסייעות החרדיות. המשבר בבני ברק בין העירייה לבין ההסתדרות נמשך ומחר ייפגשו יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בן דודוראש העיר בני ברק חנוך זייברט על מנת לנסות ולגבש הסכמה שתאפשר למנוע את השבתת הגנים בעיר.

 

במרכז המחלוקת בין הצדדים – דרישת העירייה לפגוע בתנאי ההעסקה של הסייעות ולדרוש מהן לעבוד גם בחופשות ללא תוספת שכר בניגוד לנהוג בעיר בעשרות השנים האחרונות, וכן שורה של צעדים שננקטו נגד סייעות בחודשים האחרונים שהביאו ל"הטלת אימה" על העובדות מצד מנהלים בכירים.

 

בהסתדרות הדגישו הבוקר, כי בבית הדין לעבודה הסכימו הצדדים לחזור למשא ומתן תוך הקפאת צעדי ההתארגנות מצד ההסתדרות מול הקפאת צעדי העירייה נגד הסייעות. אולם אם לא תירשם התקדמות משמעותית ביומיים הקרובים בין הצדדים – תשקול ההסתדרות מחדש את צעדיה.

 

בהסתדרות הוסיפו: "נגן בכל האמצעים הנדרשים על זכותן של הסייעות החרדיות בבני ברק לתנאי העסקה הוגנים וראויים. לא מדובר בעובדות המשתכרות במשכורות גבוהות וכל הרעה בתנאי ההעסקה שלהן מהווה פגיעה חמורה בזכותן להעסקה הוגנת. אנו מפצירים בעיריית בני ברק לשבת לשולחן המשא ומתן ולסיים את המשבר לטובת העובדים ותוך מינימום פגיעה בציבור תושבי בני ברק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.