תומכי 'הפלס' מפסיקים את הטרדת המפרסמים

כך הודיע מוביל המאבק, אברהם טריגר, בהודעה דרמטית שפירסם ב'קו המאבק' של תומכי 'הפלס' {הסכם חשאי או שינוי אסטרטגיה?}

שינוי אסטרטגיה או דרמה של ממש במאבק שקורע את הציבור הליטאי? אמש בחצות פרסם אברהם טריגר, מוביל המאבק של תומכי 'הפלס' במפרסמים המחרימים את העיתון, הודעה דרמטית לפיה הוחלט על הפסקת ההטרדות לפי שעה.

לפי שעה לא ברור מה עומד מאחורי ההחלטה, כאשר חלק מזהים בה חלק מהסכם שמתגבש בין 'הפלס' ל'יתד' ואילו אחרים סבורים כי מדובר לכל היותר בשינוי אסטרטגיה נקודתי ממניעים משפטיים ו/או כלכליים.

"מוקד המאבק לילה טוב..אחים יקרים בני התורה החביבים השותפים לדרך ולמאבק הנחוש, הצודק, הלגטימי, הראוי…שכל בני התורה בכל מקומות מושבותיהם נגד כל חברה וחברה ונגד כל מפרסם ומפרסם ונגד כל הפוגעים בציבור בני התורה", פתח טריגר את דבריו.

טריגר הוסיף: "קרוב לשנתיים שמוקד המאבק פעיל בנחישות ללא מורא וללא פחד וכל ההפרעות והנסיונות נאלחים כמו הצקות והטרדות ומעצרים באישון ליל, ברוך השם לא חדל יום אחד מוקד המאבק מלפעול, וכולם רואים את האדמה החרוכה של המדיה הפרסומית.

מהפיכה חלה בכל המפרסמים שהם נוטשים כי הם מבינים שהם לא יכולים לפרסם באופן שווה.

כעת כשהאדמה חרוכה חייבים לנסות דרכים אחרות בשבירת החרם שיצרו להם משרדי הפרסום עם אותם חברות מסחריות ולכן לאחר מחשבה רבה ועיון והתייעצות מרובה ושקילת הדברים הוחלט לקחת פסק זמן הרמטי, באופן ברור ומעוגן, להפסיק את כל פעילות המחאה מכל סוג שהוא למשך פסק זמן של בדיקת המשק והמדיה הפרסומית.

הוחלט לאחר בדיקת הנתונים והתייעצות מרובה לקחת פסק זמן מסויים כדי לנסות את הדרכים הקיימות כדי לפרוץ את אותו חרם פרסומי. אף אחד לא נטש את המאבק אך תמיד יש לנסות דרכים נוספות.

בני התורה היקרים, באנו עם נחישות כדי להביא לשבירת החרם. לא מחולשה ולא מרפיון מודיעים אנו את ההודעה הזאת. עדיין באופן ברור באנו להודיע את הפסקת המאבק באופן זמני לבדיקת נסיונות נוספים.

מהיום ואילך יהיה פסק זמן הרמטי וששום בן תורה לא יטול את הדין לעצמו".

כזכור, המאבק המדובר הוביל לשורה של מעצרים נגד המשתתפים בו, כולל מעצר של טריגר עצמו. המאבק נשא אופי של הטרדות טלפוניות באישון לילה למפרסמיםובני משפחותיהם, איומים ועוד.

האזינו: ישעיהו ויין בראיון טעון על החרם וההטרדות

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לפלג אין שום אידולוגיה חוץ מלחלוק ולהילחם עם גדולי ישראל
  וזה בדיוק מה שהם עושים עכשיו כל מינו של גדולי הדור הם אומרים הפוך
  העיקר להילחם בגדולי ישראל ומנהיגי הדור

  מי היו אלו שלחמו ברב וואזנר שלא עשה מה שהם רצו אתה יודע ?

  מי היו אלה שלחמו ברב ניסים קרליץ שלא חשב כמותם אתה יודע? אכן ניחשת נכון ,

  מי לחם ברב מיכל פינשטיין

  מי לחם ברב בינימין זילבר

  מי לחם ברב עובדיה

  מי לחם ברבדוד פוברסקי

  והוריד חייהם ביגון שאולה

  מי הילך אימים על ר' דוב לנדאו שיחי'

  מי הילך אימים על ר' חיים גרינימן במשך עשרות שנים

  ב"ה הגיעו ימי שחרור מעול העריצות שלכם

  והמחיר דורש לחימה ללא כל פשרה בכם

  היום כולם מבינים שאין לכם שום אידולוגיה חוץ משינשאתכם לגדולי ישראל להילחם על גדולי ישראל

  שאול |
  הגב
 2. כמה צדקו דברי מרן שר התורה בעל הדרך אמונה שכתב עליהם סעיף קטן
  וז"ל
  הנה בשנים האחרונות", כותב הגר"ח ותוקף את אנשי הפלג הירושלמי, "קמו אנשים מתוכנו ריקים ופוחזים בעלי מחלוקת ומקהילים קהילות ברבים ופוערים פיהם לבלי חוק בכל הקדוש לנו, ומדברים סרה וזלזול על גאון ישראל קודש הקודשים, גדול דורנו מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, ומערערים על הנהגתו".

  מרן שר התורה ממשיך ותוקף את אנשי 'בני תורה': "ובאמת שכל כוונתם ומזימתם לכפור במושג שגדולי הדור ינהיגו את הדור כפי שהיה ויהיה בכל הדורות, ומכריזים ואומרים אין לנו חלק בדוד ולא נחלה לנו בבן ישי איש לאוהליו ישראל הישר בעיניו יעשה".

  "ועתה הגדילו לעשות לפתוח מפלגה, אוי לנו שכך עלתה בימינו שכבוד התורה מושפלת עד שאול תחתית רח"ל וסופה מי ישורנה, איך נכניס אהבת תורה לדור הצעיר", כותב הגר"ח בכאב.

  "והנה העולם אינו הפקר", מתריע מרן הגר"ח, "וכבר אמרו חז"ל כל המבזה תלמיד חכם אין לו חלק לעולם הבא אין רפואה למכתו, וצריך להתרחק מהם פן תספו בכל אשר להם ח"ו ולא לסייע בידם בשום אופן להיות שותף למבזי ת"ח

  צבי |
  הגב