פוזל לקואליציה? הרצוג לא מבקר את החרדים

הסכמי המיליונים: יו"ר המחנה הציוני מקפיד לכוון את החיצים לעבר הבית היהודי ולא לעבר המפלגות החרדיות

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, תקף בצהרים את הבית היהודי על כך שקיבלו מנתניהו  20 מיליון שקלים לכל ח"כ.

"זו המתנה של נתניהו לכל אחת ואחד מחברי הכנסת של הבית היהודי על חשבונכם.20 מיליון שקלים כדי שיבזבזו על מקורבים וצרכים פוליטיים". כתב הרצוג בדף הפייסבוק שלו ופירט: "ההסכם הזה, יחד עם ההחלטה להרחיב את מספר השרים, שעברה הבוקר בממשלה, מזכירים לכולנו שהשרידות בבית ברחוב בלפור חשובה לנתניהו הרבה יותר מכספי הציבור או צרכיו".

גורם ביהדות התורה מעריך כי הרצוג מכוון את החיצים לעבר הבית היהודי בכוונה תחילה למרות העובדה כי גם יהדות התורה תקבל 20 מיליון שקלים.

הבית היהודי תקבל סכום גדול יותר 160 מיליון שקל למטרות פוליטיות, החטיבה להתיישבות תקבל תוספת של 50 מיליון שקל, ותהיה תחת אחריותו של שר החקלאות הנכנס, אורי אריאל.

"יתכן כי הרצוג מכין את הקרקע לקראת כניסה אפשרית לממשלה", מעריך גורם במפלגה שמסביר: "העדר ביקורת מצד הרצוג ממחיש יותר מכל את התכנית שלו".

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו זוכה למכשול מצד היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שעשוי להתנגד לחלק מסעיפי ההסכמים עם יהדות התורה והבית היהודי, בין היתר  ההסכם שמקנה 20 מיליון שקל לכל ח"כ, כחלק מהכספים הקואליציוניים. על פי החוק שפרסם היועץ המשפטי אין "לשייך" כספים למפלגות או לסיעות.

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.