הסלוגן שילווה את ועידת 'שלומי אמונים'

הסלוגן שילווה אותנו בוועידת שלומי אמונים באוקראינה – המוטו שמלווה את התנועה כבר ארבעים שנה של עשיה. {"שלומי אמונים הכלל חסידי – ארבעים ועושים"}

ההכנות לוועידת שלומי אמונים שתתקיים באוקראינה כבר בעיצומן. הוועדה המכינה מקיימת ישיבות עבודה רציפות, בהן נסגרים כל הפרטים הקטנים כדי שהכול יהיה לא פחות ממושלם. במסגרת זו נבחר גם הסלוגן שילווה את הוועידה: "שלומי אמונים הכלל חסידי – ארבעים ועושים".

"הסלוגן הזה מבטא יותר מכל את מהותה של תנועת שלומי אמונים", אומרים בוועדה המכינה. "מהיום בו זרע מייסד התנועה הרב מנחם פרוש זצ"ל את הזרעים הראשונים של סיעת שלומי אמונים באגודת ישראל, כבר הייתה העשייה המאפיין הבולט ביותר של התנועה.

"דורות של עסקנים כבר הקימה התנועה, דור הולך ודור בא, והמכנה המשותף אותו חולקים כל נציגיה במרוצת השנים, הוא העשייה. כל פעיל בשלומי אמונים יודע היטב שבתנועה שלנו לא מסתכלים על שום דבר אחר, רק על עשייה למען הציבור, ובשמו של הציבור.

"בכנסת, בעיריות, בלשכות לפניות הציבור ובאירועים השונים שנערכו והתקיימו על ידי תנועת שלומי אמונים באגודת ישראל, תמיד העשייה תפסה את המקום הראשון בסדר היום. כי זה מה שעושים בשלומי אמונים: עושים".

בוועדה המכינה מציינים שהסלוגן שנבחר נועד לבטא גם את השאיפה לעתיד, ולא רק טפיחת שכם על העשייה שנעשתה בעבר: "ארבעים ועושים זה לא רק ארבעים שנה אחורה", הם אומרים, "אלא גם ארבעים שנה קדימה, וגם מעבר לכך. כל מי שחבר לתנועה הזאת, כל מי שרוצה להיות חלק ממנה יודע את זה, ששלומי אמונים זה סמל ומופת של עשייה ציבורית.

"העשייה הזאת הניבה בחסדי שמים פירות ראויים לכל שבח. הוקמו מאות ואלפי מוסדות תורה, חינוך וחסד. נוסדו ישיבות, נבנו מבנים מפוארים לתלמודי תורה בכל ריכוז חרדי בארץ, הועברו תקציבים בהיקף כולל של עשרות מיליארדי שקלים בזכות פעילות התנועה. כיום יודע כל ראש עיר, בכל מקום בארץ, שכדי לצרף את נציגי שלומי אמונים לקדנציה שלו, הוא צריך לתת להם תפקידים ביצועיים, הוא צריך לאפשר להם לעשות למען ציבור שולחיהם. על הכיבודים והמשכורות אנחנו יודעים להתפשר כשצריך, אבל לא על העשייה.

"למעשה בחירת הסלוגן הזה, "שלומי אמונים הכלל חסידי – ארבעים ועושים", לא היתה מלאכה קשה. הסלוגן הזה מזדעק מעצמו, הוא לא ברייה חדשה. זה המוטו של התנועה מאז ומעולם. כי כולם יודעים ש"שלומי אמונים הכלל חסידי – ארבעים ועושים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.