הסליחה של רפי איתן

רפי איתן ביקש סליחה מיונתן פולארד בשידור מיוחד שנערך בגל"צ במלאות 28 שנה למאסרו של פולארד. הוא הודה שהעיד נגדו וסיפק לאמריקאים מסמכים מפני שהיה אתם הסכם שישחררו את פולארד לאחר עשר שנים.

בס"ד

הסליחה של רפי איתן/ טור אישי יוני כץ

יונתן היקר,

אני מבקש סליחה, סליחה שהסגרתי, סליחה שהכחשתי, סליחה שהפעלתי אותך ונעלמתי בשעת המבחן.

אני מבקש סליחה שמסרתי עליך פרטים ומסמכים לאמריקאים, והוספתי חטא על פשע ההסגרה. אני מבקש סליחה שמאז התעלמתי מקיומך וממאסרך. וגם העדתי בפני האמריקאים נגדך, כי היה בנינו הסכם שתשוחרר לאחר 10 שנים ואני באמת חשבתי שכך אני עוזר לך.

סליחה שהתעקשתי לשמש כשר בכנסת ה17 אפילו שידעתי שמינויי ירגיז את האמריקאים ויגרום להם להמשיך במאסרך.

סליחה שרציתי להאמין שתיאסר ל10 שנים והשקטתי את מצפוני ועליתי על יצועי בוטח ושאנן שעה שאתה סבלת בלילות ובימים ולמרבה הפתעתי המשכת לעמוד- איתן.

אתה אזרח אמריקאי ויהודי נאמן שהוכחת כוח עמידה ויכולת צבאית מרשימה, כשמסביבך כל בעלי הדרגה שקשקו מאימה.

אתה חייכת לגורל ונשאת אותו באומץ ובתעוזה, סבלת מכאובים ותחלואים אין סוף, וכאב לב, על שבגדו בך אחים ומפעילים ואנשי שגרירות ישראלים.

ובכל זאת היום כשהגעתי לשיבה טובה אני ממש ממש מבקש סליחה לא ידעתי שאחרי 28 שנים תשב מאחורי סורג ובריח ושאני מפעילך אמשיך לשגשג ולהצליח.

אבל מה לעשות יונתן היקר, כלל ראשון ואחרון במוסד: "דאג לעצמך ורק –לך, אל תאמין באף אחד." אני שמרתי על הכלל לכן שרדתי את 28 השנים בקלי קלות. אבל אתה אחי היקר אתה שכחת את הכלל ולכן את משלם ועתיד עוד לשלם מי יודע כמה זמן… אז בכל אופן סליחה חביבי.

יש לי פגישה עסקית חשובה אחרת הייתי ממשיך לבקש סליחה בטוח שסלחת אחי, אנשים שעשויים מחומר חזק כמו שלך תמיד סולחים בסוף לאנשים כמוני.

שלך בידידות רבה
רפי איתן

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. למינים ולמלשינים אל תהא תקווה………..

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. שחצן מגעיל. גם ממרומי גילו עדיין לא מצטער על טעות שעשה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב