הסלמה בדרום: בכיר חמאס חוסל ברצועה

בכיר חמאס מאזן פוקהא חוסל אמש מחוץ לביתו שברצועה על-ידי גורמים שזהותם לא ידועה. לפי הדיווחים, בכיר חמאס נורה למוות באמצעות אקדח משתיק קול ומטווח קצר, בשכונת תל אל-הווא שבדרום מערב העיר עזה. בחמאס מאיימים: "הנקמה תגיע"

 המתיחות בדרום גוברת: בכיר חמאס מאזן פוקהא חוסל אמש מחוץ לביתו שברצועה על-ידי גורמים אלמוניים. ברצועה מייחסים לישראל את החיסול, הבכיר נורה למוות באמצעות אקדח משתיק קול בשכונת תל אל-הווא שבדרום מערב העיר עזה סמוך לחוף הים, ככל הנראה המחסלים נמלטו דרך הים לישראל.  בזרוע הצבאית של חמאס הפנו  אצבע מאשימה כלפי ישראל ואמרו כי "הנקמה תגיע".

אחר הצהריים השתתפו אלפים בהלוויתו של פוקהא.בהלוויה השתתפו גם מנהיג חמאס בעזה יחיא סנוואר וקודמו בתפקיד איסמעיל הנייה.

בחמאס שיגרו איומים לעבר ישראל. דובר חמאס בעזה, מושיר אל-מסרי, אמר: "התגובה לפשע הזה תגיע. האויב הציוני, ששמח מעט על החיסול ומנסה ליצור לעצמו נצחונות מדומים – יבכה כשחמאס יראה לו באיזו צרה הוא נמצא". בהלוויה השתתפו גם מנהיג חמאס בעזה יחיא סנוואר וקודמו בתפקיד איסמעיל הנייה.

 דוברי חמאס האשימו "סוכנים ישראלים" שעמדו מאחורי החיסול.  בחמאס טענו כי פוקהא נורה לאחר שהחנה את רכבו בחנייה הפרטית של ביתו באזור תל אלהוא. ארבעה כדורים נורו לעברו מטווח קצר.  התובע הכללי של עזה, איסמעיל ג'בר כי "אנו סבורים שהמוסד הישראלי עומד מאחורי החיסול, כיוון שזה היה חיסול מתוכנן בקפידה".

בעקבות החיסול טען  ראש אמ"ן לשעבר, האלוף במיל' עמוס ידלין, טען באירוע "שבתרבות" במבשרת ציון כי חיסולו של בכיר חמאס בעזה עלול להביא לסבב לחימה נוסף בעזה. "חמאס יכול להחליט שישראל חיסלה את פוקהא, הוא יגיב ונגיב לתגובה ומהר מאד נמצא את עצמנו בעימות נוסף", אמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.