הסלמה בדרום? בצה"ל טוענים: "העימותים הרגועים ביותר"

במערכת הביטחון טוענים כי העימותים אתמול היו הרגועים ביותר בשבעת החודשים האחרונים, מאז החל קמפיין "צעדת השיבה", וכי חמאס ריסן את האלימות

מעל 10 אלף פלסטינים הגיעו אתמול להפגנות על גבול עזה, מלבד כמה אירועים בהם חדרו מספר מפגינים לישראל וחזרו, לא נרשמו עימותים סוערים במיוחד.  במערכת הביטחון טוענים כי העימותים אתמול היו הרגועים ביותר בשבעת החודשים האחרונים, מאז החל קמפיין "צעדת השיבה", וכי חמאס ריסן את האלימות.

גורמים במערכת הביטחון מעריכים  בשיחה עם וינט כי חמאס הציב חמושים ליד הגדר, שדאגו להרגיע את השטח ולמנוע אירועים אלימים.

חמאס מסר כי "התעקשות העם בעזה והשתתפות ההמונית בשבוע ה-30 ל'צעדות השיבה' ושבירת המצור היא התגובה הגדולה ביותר לאיומי האויב הישראלי, שכן זה תמריץ גדול לעמנו". בכיר הארגון איסמאעיל רדואן הוסיף כי "אף גורם לא ביקש מאיתנו להפסיק את ההפגנות. גם המצרים הדגישו כי זכותנו להפגין".

במהלך היום כלי טיס של חיל האוויר תקף חוליה של מפריחי בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. על פי ההודעה, החוליה הפריחה בלונים לעבר שטח ישראל בזמן שהותקפה. משעות הבוקר נאבקו לוחמי האש ב-2 שרפות שפרצו בעוטף הרצועה כתוצאה מבלוני תבערה.

לאורך כל אחר הצהריים אתמול התחוללו עימותים במספר מוקדים לאורך גבול רצועת עזה. צה"ל פעל בשטח על מנת למנוע מהמתפרעים להזיק לגדר ולחצות אותה ולשגר בלוני תבערה לשטח ישראל.

משרד הבריאות בעזה דיווח כי בעימותים אתמול נפצעו 115 פלסטינים, מהם 77 מירי – ושניים לפחות במצב קשה. עוד נמסר כי לא היו הרוגים בעימותים. מדובר צה"ל נמסר כי בחלק מהמוקדים המתפרעים הבעירו צמיגים וחיילי צה"ל הגיבו בירי תגובה בהתאם להוראות‎.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נורא והיום מה שעושה ליברמן לשר הביטחון בעזה אנחנו פשוט לא מבינים את זה הוא פותח להם את הדרכים מה הוא רוצה שהם יבואו לפה לטבוח בנו

  נורא ואיום מה של ליברמן שר הביטחון עושים אבל תדעו לכם כל אנשי הדרום חזרו בתשובה ליד השם אני פשוט לא מבינים מה קורה פה לזהות לשם ונראה איך הם מתפוררים לבד ולא צריך לאשר הביטחון רמטכל רק את השם הוא רוצה לגאול אותנו תעשו את גדולה את הצום וטיפול לולה שם ונראה ישועות ונראה את משיח צדקנו לפני שחס ושלום מטבח ובנו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. שקרנים

  יש סרטונים שמחאס מפיץ ורואים בברור שריפות וחדירה לישראל

  16000 מפגינים עפיפונים וזריקת מטענים ורימונים.. וזה נקרא ריסון????
  משהו השתבש לפיקוד בראש.. מרוב שלא רוצים לצאת למלחמה יעשו הכל אפילו לשקר על הציבור בישראל..
  אבל כמה טוב שיש לו את החמאס שדואגים להראות לנו איך הם מתנהגים.

  ביזיון וחרפה למדינת ישראל

  א |
  הגב