הסלמה בדרום: מטח רקטות לעבר שדרות – צה"ל תוקף

לפני זמן קצר התקבל במוקד 100 של המשטרה דיווח אודות נפילה בשדרות, אותרו שתי זירות בעיר המטופלות על ידי שוטרי וחבלני משטרת ישראל. פצוע קל באיזור

הסלמה בדרום: לפני זמן קצר התקבל במוקד 100 של המשטרה דיווח אודות נפילה בשדרות, שוטרי משטרת ישראל הגיעו ל-4 זירות נפילה בשדרות וסגרו אותן עד לסיום הטיפול בהן על ידי חבלני משטרת ישראל.: מטח בן שמונה רקטות נורה מרצועת עזה ולווה באזעקות ביישובי שער הנגב וכמה מהן התפוצצו בשתי זירות בשדרות. גבר כבן 54 נפצע קל-בינוני משברי זכוכית, צעיר כבן 20 ונער בן 13 נפצעו קל מרסיסים. מהמקום פונו לטיפול רפואי מספר נפגעים במצב קל.

צה"ל תוקף בתגובה לירי באיזורים רבים. היעד שהותקף הוא מפעל לבנים מערב העיר עזה (קדם לתקיפה ירי מכטב"מ – הקש בגג)

הותקף מוצב בדר של חמאס בצפון הרצועה

5 טילים לעבר אדמה במערב מחנה הפליטים ג'באליא

סמוך לתחנת הדלק ח'זנדאר

תקיפה ברפיח

התקיפה ברפיח ככל הנראה על מוצב של חמאס.

במשטרה שבים ומזכירים לציבור להתנהג על פי ההנחיות של פיקוד העורף, לא להתקרב לזירות נפילה ולדווח למוקד 100 של המשטרה על כל אירוע חריג.

עיריית שדרות הגיבה: בדקות האחרונות נשמעו מספר אזעקות צבע אדום בעיר, בעקבות שיגור של מטחי רקטות.

ישנם מספר מוקדים בעיר בהם דווח על נפילות, אך לא ידוע כמה מהמוקדים של נפילת רקטות וכמה מוקדים כתוצאה מנפלים של מערכת כיפת ברזל.

התקבל דיווח של פצוע אחד המטופל על ידי צוותי מד"א.

עובדים סוציאליים מאגף הרווחה יחד עם מטפלים של מרכזי חוסן הגיעו לזירות השונות ומעניקים טיפול לתושבים.

גורמי העירייה נמצאים בשטחי הזירות וערוכים לכל תרחיש.
פצוע קל עד בינוני כבן 45 טופל ע"י חובשים באיחוד הצלה סניף שדרות כתוצאה מפגיעת רסיס בשדרות.

כמו כן צוותי חוס"ן היחידה לסיוע נפשי של איחוד הצלה מעניקים סיוע רפואי ראשוני למספר נפגעי חרדה עקב שמיעת האזעקות.


לפני זמן קצר מחבלים ביצעו ירי לעבר כלים אזרחים שעסקו בעבודות למאמץ הקמת המכשול במרחב גדר המערכת בצפון רצועת עזה. זוהתה פגיעה בכלי הנדסי.

דובר צהל מסר כי בתגובה לירי מחבלים לעבר כלי הנדסי , טנק של צה״ל תקף כעת עמדה של ארגון הטרור חמאס בצפון הרצועה.

משעות הבוקר ועד לרגע זה פעלו לוחמי האש ובסיוע של צה"ל רט"ג ורבשצים בגזרת עוטף עזה ב 11 שריפות כתוצאה מבלונים וכל השריפות בשליטה.

כביש 25 לכיוון קיבוץ נחל עוז שבמועצה האזורית שער הנגב, בצפון רצועת עזה, נחסם בצהריים לתנועת כלי רכב, וזאת, מחשש לירי טיל נ”ט לעבר כלי רכב אזרחיים. הנוסעים לקיבוץ וממנו התבקשו לנסוע דרך הכביש החילופי, שנמצא מאחורי סבך עצים החוסמים את הראות מרצועת עזה.

בנוסף, במועצה האזורית אשכול שבדרום הרצועה הודיעו לפני זמן קצר על חסימת כמה צמתים באמצעות “מחסומים משטרתיים נושמים”. בין היתר הוקמו מחסומים בצמתים גמה, מעון וסופה.

ל`אקטואליק` נודע כי צה”ל ביטל פגישה בין בכיר באוגדת עזה לעיתונאים, בעקבות הכוננות.

ובתוך כך, היום הוצתו 3 שריפות בעוטף עזה בגלל בלוני תבערה שנשלחו מהרצועה.

דובר צה"ל מסר בתגובה: "לאור הצהרות חמאס וזיהוי פינוי מוצבים של ארגון הטרור חמאס, הוחלט בפיקוד הדרום על הגברת הכוננות וסגירת מספר צירי תנועה במרחב עוטף עזה. מעבר לזה אין הנחיות מיוחדות לעורף. צה"ל פועל להבטחת בטחון תושבי האזור, לא יאפשר פגיעה באזרחים ובחיילי צה"ל וערוך למגוון תרחישים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.