הפעולה שהסתבכה: קצין צה"ל נהרג במהלך חילופי אש ברצועה

דובר צהל מסר לפני זמן קצר כי במהלך פעילות מבצעית של כוח מיוחד של צה״ל ברצועת עזה התפתחו חילופי אש. באירוע נהרג קצין צה"ל ונפצע קצין נוסף באורח בינוני. הודעה נמסרה למשפחותיהם. במהלך התקרית נהרגו 8 מחבלים בהם מפקד בכיר של חמאס

דובר צהל מסר לפני זמן קצר כי במהלך פעילות מבצעית של כוח מיוחד של צה״ל ברצועת עזה התפתחו חילופי אש. באירוע נהרג קצין צה"ל ונפצע קצין נוסף באורח בינוני. הודעה נמסרה למשפחותיהם. הפעילות הסתיימה.

דובר צהל הוסיף וקרא כי יש להישמע להוראות הביטחון בישובים ולהנחיות לעורף. דובר צה"ל מבקש להימנע מהפצת שמועות.

 

בהודעה רשמית של הזרוע הצבאית של חמאס נמסר כי "יחידה מיוחדת של הצבא הישראלי חדרה לשטח הרצועה, בעומק של כ-3 ק"מ, באמצעות רכב אזרחי באזור מסגד השאהיד איסמאעיל אבו שנב, מזרחית לחאן יונס. הכוח חיסל את המפקד בזרוע הצבאית של חמאס, נור ברכה. אחרי שהכוח נחשף ולוחמינו הסיגו אותו, נכנסו מטוסי חיל האוויר למרחב והחלו להפציץ כדי לחפות על נסיגת הכוח – דבר שהביא להרוגים בקרב בני עמנו. האירוע נמשך וכוחותינו פועלים מול התוקפנות הציונית המסוכנת".

‏בכיר בחמאס אומר לגל ברגר ברשת ב': "לא ברור לנו למה בעיתוי הזה בחרה ישראל לנקוט פעולה כזו שכל תכליתה לחרב את הרגיעה. הפלגים לא ישתקו על הפעולה הזו שהשאירה שישה הרוגים. זו לא פעולה פשוטה, אלא פעולה מתוכננת היטב שנעשתה בעומק שטח הרצועה. רק היום יצא מכאן השליח הקטרי לאחר שישראל אפשרה לו להכניס מיליונים לעזה, ואנחנו בעיצומו של מאמץ הסדרה. להערכתנו מצרים תנסה לתווך בין הצדדים בשעות הקרובות".
משרד הבריאות הפלסטיני עידכן הלילה כי 8 פלסטינים נהרגו בתקרית, ביניהם בכיר בחמאס שהיה יעד לחיסול. בעקבות כך החלה מהשעה 10 בלילה נשמעו מספר רב של אזעקות צבע אדום בעוטף עזה. זוהו 6 שיגורים לעבר שטח ישראל, 2 מהם יורטו ע"י כיפת ברזל. ראש הממשלה נתניהו נמצא כעת בדרכו לישראל בעקבות ההסלמה.

הרכב של כוח צהל שנכנס לעומק הרצועה

הרכב של כוח צהל שנכנס לעומק הרצועה

על פי ההערכות, כוח מיוחד של צה"ל נכנס כ-3 קילומטרים לתוך שטח הרצועה במהלך פעילות מבצעית. הוא התגלה בתום הפעילות והתפתחו חילופי אש בין חמושים פלסטינים לכוח. חיילי הכוח נלחמו במקום והחלו לסגת. מטוסים הוזנקו לאיזור והפציצו במרחב כדי לאפשר לכוח לסגת ולנתק מגע מכל היורים בו. לפי דיווחים פלסטיניים, בפעולה חוסלו מספר מפקדים בכירים בחמאס, ביניהם נור דין בארקה – מפקד מערך המנהרות של חמאס בגזרת חאן-יונס.

המפקד שחוסל

המפקד שחוסל

בחמאס הגיבו לתקרית מול הכוח המיוחד הישראלי והבהירו כי חמאס לא יתן לישראל לישון בשקט "זו מתקפה פחדנית של ישראל.כוחות ההתנגדות עקבו אחר הכוחות הישראלים בזמן שניסו להעלים את הרכב בו נסעו", נמסר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה בגלל גזירת שמד הגיוס והזימה

    זה בגלל גזירת שמד ה"גיוס" והזימה

    זה בגלל גזירת שמד ה"גיוס" והזימה |
    הגב