הסלמה בצפון: נפילות ברמת הגולן

פצצת מרגמה נורתה לעבר ישראל לפני דקות אחדות, ואזעקה נשמעה ברמת הגולן. הפצמ"ר נפל ככל הנראה במטעים הסמוכים לעין זיון. לא ידוע על נפגעים.

גזרת הצפון מתחממת: סמוך לשעה 12:00 נשמעה אזעקה ביישובי רמת הגולן, לראשונה מאז מספר חודשים. הדיווחים על נפילות נבדקים, כמו גם האפשרות שמדובר בזליגת ירי מהקרבות בסוריה לכיוון שטח ישראל.

ביום ראשון בערב, תקף כלי טיס של חיל האוויר חוליה של 4 מחבלים בעת שהניחו מטען בגבול ישראל־סוריה, בשטח הישראלי.

אזעקה נשמעה באודם, אל רום, בוקעתא, מג'דל שמס, מסעדה, נווה אטי"ב, נמרוד ובעין קניא. בנוסף, נשמעו אזעקות בגונן, כפר בלום, כפר סאלד, להבות הבשן, נאות מרדכי, עמיר, שדה נחמיה, שמיר, אניעם, חד נס, כנף, מעלה גמלא, קדמת צבי, קצרין ושעל. משעות הבוקר נרשמו קרבות קשים בין פלגים שונים של המורדים מול מרכז רמת הגולן באזור עגרבא.

הגבול עם סוריה ברמת הגולן מתוח מאוד בשבוע האחרון. ביום ראשון חוסלו ארבעה מחבלים לאחר שניסו להניח מטען בצפון רמת הגולן באזור מג'דל שמס בשטח ישראל, מזרחית לגדר. לא היו נפגעים לכוחותינו. במהלך הלילה לאחר התקרית בגבול, דיווחו כלי התקשורת הערביים על תקיפה ישראלית באזור אל-קלמון נגד משגרי טילים של צבא אסד וחיזבאללה. עם זאת, הערכות מהימנות העלו כי המורדים מארגון ג'בהת א-נוסרה אחראים לתקיפה.

אחרי הדיווחים האחרונים על תקיפה בסוריה המיוחסת לישראל, הגיב שר הביטחון משה יעלון. "איראן ממשיכה לנסות ולחמש את חיזבאללה, גם בימים אלו, והיא שואפת לצייד את ארגון הטרור הלבנוני בנשק מתקדם ומדויק". יעלון אמר את הדברים באירוע קבלת פנים לכבוד יום העצמאות 67 למדינת ישראל, שהתקיים בבסיס הקריה בתל אביב.

יעלון הוסיף כי "אנשי משמרות המהפכה וחיזבאללה מודעים לקווים האדומים שמדינת ישראל הציבה, ושאין לה כל כוונה להתפשר עליהם: לא נאפשר העברת נשק איכותי לארגוני טרור ונדע להגיע אליו ואל שולחיו בכל עת ובכל מקום. לא נאפשר לאיראן ולחיזבאללה להקים תשתיות טרור בגבולנו עם סוריה, ונדע להניח ידנו על כל מי שיאיים על אזרחי ישראל, לאורך הגבולות ואף הרחק מהם".

האירוע התקיים לאחר שבשנה שעברה בוטל מחוסר תקציב. שר הביטחון משה יעלון החליט לקיים השנה את קבלת הפנים המתקיימת בבסיס הקריה בתל אביב, אך לקיימו במתכונת מצומצמת ולא במוצאי יום העצמאות כבעבר, אלא רק כמה ימים אחר כך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.