הסלמה ברצועה: חיל האוויר הפציץ ברצועה – חמאס: "ישראל אחראית"

אמש, לקראת חצות תקפו מטוסי חיל האוויר מטרות של חמאס בבית חנון שברצועת עזה בתגובה לירי הרקטה לעבר ישראל. בחמאס לא נגררים להצהרות מלחמתיות ומטילים על ישראל את האשמה.

הסלמה ברצועה: במהלך הלילה חיל האוויר תקף ברצועת עזה  מספר רב של  יעדים, בתגובה  בחמאס דוחים את טענות ישראל כי האחריות מוטלת על הארגון למרות שהחמאס הוא זה שירה לעבר שדרות. "ישראל אחראית להסלמה ברצועה", אמר הבוקר (שני) דובר חמאס בעזה, סמי אבו זוהרי.

 

דובר החמאס הוסיף: "התוקפנות הישראלית לא תשבור את רצון העם הפלסטיני ולא תכתיב את תנאי ההתנגדות", הגיב אבו זוהרי.

אמש, לקראת חצות תקפו מטוסי חיל האוויר מטרות של חמאס בבית חנון שברצועת עזה בתגובה לירי הרקטה לעבר ישראל.

"הלילה תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר מספר תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמא"ס בצפון רצועת עזה", נמסר מדובר צה"ל אמש.

תקיפת צה"ל בעזה, אמש (סעיד קילני)

"תקיפת תשתיות טרור אלה היא תגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר העיר שדרות מוקדם יותר היום המהווה איום על ביטחון אזרחי ישראל ופגיעה בריבונותה של מדינת ישראל", נמסר מצה"ל, שהטיל את האחריות על חמאס. "ארגון הטרור חמאס הוא הריבון ברצועת עזה והוא שיישא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע ממנה".

לאחר ירי הרקטה הגיבו הכוחות הסדירים הנמצאים בקו בירי טנקים לעבר הרצועה. התקיפה האווירית שהגיעה מספר שעות לאחר מכן הייתה תקיפת התגובה האווירית שהייתה חמורה יותר, ואף רחבה יותר מתקיפות שבוצעו בעבר בעקבות ירי רקטות מהרצועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.