הסלמה חמורה בדרום: 150 רקטות שוגרו השבת

 מאז ליל שבת בוצעו יותר ממאה שיגורים מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. ישראל תקפה עשרות יעדים -2 פלסטינים נהרגו

 

הסלמה בדרום: החל מ1:30 של ליל שבת נורו עשרות רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. גם במהלך היום נשמעו אזעקות בכל עוטף עזה. חמאס ביצע עשרות שיגורים למרחב  העוטף.

טיל פגע גם בכניסה לבית כנסת בשדרות. צה"ל תקף היום (שבת) עשרות יעדים ברחבי רצועת עזה, בהם בניין רב קומות, בתקיפה בה נהרגו שני נערים פלסטינים. במקביל, נורו היום עשרות רקטות ליישובים באזור עוטף עזה.

כיפת ברזל אשר פרוסה במרחב יירטה חלק מהשיגורים. זוהו מספר נפילות בישובים, נזק קל נגרם לתשתיות ולמבנים. בחלק מהישובים היו פגיעות בקווי חשמל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא הודעה לפני צאת השבת בה הזהיר: "נרחיב את התגובה ככל שיידרוש. אם חמאס לא יבין את המסר היום – הוא יבין את זה מחר".

ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, קיים לפני זמן קצר הערכת מצב באוגדת עזה בהשתתפות מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, ראש אגף המבצעים, אלוף אהרון חליוה, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף יהודה פוקס ומפקדים נוספים.

בהערכת המצב הוצגה פעילות הכוחות ומוכנותם להגברת עוצמת הצעדים המבצעים ככל שיידרש.

צה"ל פועל כנגד פעילות הטרור המובלת על ידי ארגון הטרור חמאס במרחב הגדר, נגד שיגורים על יישובי הדרום וטרור האש. צה"ל יגביר את עוצמת תקיפותו ברצועה ככל שיידרש. נמשיך לפועל לשיפור המציאות הביטחונית ולחיזוק תחושת הביטחון של תושבי הדרום.

סמוך לשעה 18:27 התקבל במוקד מד"א דיווח על ירי לעבר בית כנסת בשדרות. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל -3 פצועים מרסיסים בהכרה מלאה, ובמצב קל עד בינוני, בהם: גבר כבן 52 עם פציעה בחזה, נערה כבת 17 עם פציעה בפנים וצעירה כבת 20 עם פציעות בגפיים. הפצועים פונו כולם לבית החולים ברזילי באשקלון. במקביל, מדווחים הפלסטינים על 12 פצועים כתוצאה מתקיפות צה"ל ברצועה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.