הסנאט האמריקני מתגייס לטובת ישראל

כל חברי הסנאט חתמו על מכתב הדורש מהאו"ם לשנות את היחס המפלה שהוא נוקט כלפי ישראל

 

כל 100 חברי הסנאט האמריקני חתמו על מכתב שנשלח למזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, הדורש את התייחסותו ל"הטייה המושרשת של הארגון נגד ישראל".
במכתב נאמר כי ארה"ב, שהיא התורמת הגדולה ביותר לאו"ם, מבקשת לתקן את היחס הבלתי שיוויוני כלפי ישראל בעיקר בנושא זכויות האדם.
"אנו דורשים להבטיח שישראל לא תטפל בצורה שונה או תיחשב פחותה מכל מדינה אחרת החברה באו"ם. כמייסדים העיקריים של האו"ם וכתורמים הגדולים ביותר שלנו, עלינו להתעקש על רפורמה דחופה בנושא זה", כתבו הסנאטורים.
הם הוסיפו, "אנו מחויבים באופן עמוק למנהיגות בינלאומית ולקידום כבוד לזכויות האדם, ולכן המשך ההתנהלות של מועצת זכויות האדם וגופי או"ם נוספים כלפי ישראל באופן חד צדדי, אינו מקובל עלינו".
הסנאטורים קראו לגוטרש לשנות את סדר היום הקבוע של פגישות של נציבות האו"ם לפליטים, המשמשת כפורום גינוי קבוע לישראל. הם גם דורשים לשנות את הכללים לפיהם נקבעות החברות בנציבות, כדי להרחיב את מספר המדינות המשתתפות בדיונים.
מדובר בחלק מהשינוי המובהק שמוביל הממשל האמריקני לטובת ישראל, שבא לידי ביטוי בצורה נרחבת באו"ם על ידי השגרירה האמריקנית ניקי היילי.
כזכור, בין היתר בשל הלחץ האמריקני, גוטרש דחה פרסום ואף גנז דו"ח של האו"ם שטען כי ישראל מפעילה מדיניות של 'אפרטהייד' כלפי הפלסטינים.
הסנאטורים התייחסו להחלטה זו וכתבו, "אם הקו הזה יימשך, נתייצב לצידך כדי לחסל את ההטייה האנטי ישראלית בארגון ולהילחם באנטישמיות על כל צורותיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.