הסנאט החליט: 60 ימי תקיפה בסוריה – נערכים למלחמה

מי שחשב שתקיפה של ארה"ב תהיה מוגבלת ל-  3 ימים קיבל תשובה מוחצת מועדת החוץ  של הסנאט  שזכתה הלילה (יום ד')  לאישור.

תכנית התקיפה הצבאית בסוריה של נשיא ארה"ב ברק אובמה אמורה לקבל את הסכמתה  של חברי הוועדה: דמוקרטים ורפובליקנים. עתה נותר לחכות לאישור בקונגרס האמריקאי, אולם נדמה כי לאחר  ההסכמה בסנאט שום  דבר לא ימנע תגובה על השימוש בנשק כימי.

ועדת החוץ אישרה לאובמה  אפשרת לפתוח במתקפה צבאית בסוריה לתקופת זמן של 60 יום, עם אפשרות הארכה של 30 ימים נוספים.  בנוסף, לא מתוכננת כניסה קרקעית לסוריה.

ההחלטה על התקיפה עשויה להביא לפירור משטרו של אסד בהקדם.

"אני תומך בקריאתו של הנשיא לפעולה", אמר דובר הקונגרס, ואחד ממנהיגי הרפובליקנים, הסנאטור ג'ון ביינר, את הדברים אמר בתום פגישה עם אובמה בחדר הסגלגל. ועוד חברים במפלגה הרפובליקנית שתמכו גם הם.

 בשבוע הבא תובא תכנית התקיפה לאישור בקונגרס.  לאחר הזכייה בהסכמת ועדת החוץ של הסנאט, ובעיקר בהסכמת מנהיגים רפובליקנים, תעבור ההצעה את אישורו של הקונגרס בשבוע הבא.

לאחר מכן התפנו אנשי הממשל לשיחות עם העיתונאים, ג'ון קרי התייחס לתקיפה האמריקאית, ואמר  כי "מדובר בקו אדום שכל אדם בעל מצפון היה מצייר". לדבריו, "לא מדובר בקו האדום של אובמה אלא של האנושות כולה".

קרי  התייחס למדינות נוספות המחזיקות בנשק כימי, ואמר: "אנחנו צריכים להעביר מסר ברור לעריצים: כשארצות הברית אומרת 'לעולם לא עוד' היא לא מתכוונת ל'לפעמים' או ל'אולי', היא מתכוונת 'לעולם'".

 שר ההגנה צא'ק הייגל, הודיע כי הוא תומך באופן מלא בעמדת אובמה. "אנו מבהירים שלא נפתור את הסכסוך בסוריה במתקפה צבאית, אלא נגיב על הפרת הנורמה הבינלאומית", אמר. "שימוש בנשק כימי מציב איום ממשי לבנות בריתנו באזור, אם אסד רוצה להשתמש בנשק נגד אזרחיו עלינו להבטיח שלא ייפגע במדינות נוספות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני הק' מאחל לכל בית ישראל המשפרים את הצניעות, שנה טובה ומתוקה, שנת עליה בתורה קדושה ויראת שמים, שנת בטחון, שנת בריאות, שנת שידוכים טובים, שנת אושר, שנת פרנסה. שנה שנלך קוממיות בארצנו ושיתקיימו כל משאלות לבנו לטובה. רק הצניעות תנצח!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב