"הסנקציות יגרמו לארה"ב את הסבל הגדול בתולדותיה"

לאחר שהאו"ם אישר הלילה את הטלות הסנקציות על צפון קוריאה היא מחריפה את הטון

לאחר שהאו"ם אישר הלילה את הטלות הסנקציות על צפון קוריאה, התגובה מהמדינה המבודדת לא איחרה לבוא. הנציג הצפון קוריאני במטה ארגון האו"ם בז'נבה התריע כי "הצעדים הבאים בהם ננקוט יגרמו לארה"ב את הסבל הגדול בתולדותיה".

"הממשל בוושינגטון מבעיר עימות פוליטי, כלכלי וצבאי בניסיון לדכא את היכולות הגרעיניות שלנו, שהגיעו כבר לשלב האחרון", הזהיר הנציג, וטען כי. "מדובר בהחלטה בלתי חוקית", אמר.

הנציג האמריקני באום הגיב לאחר דבריו של הנציג הקוריאני "אני מקווה שהמשטר הצפון קוריאני יקלוט את המסר ויבחר בנתיב פעולה אחר".

בעקבות הניסוי שערכה צפון קוריאה בפצצת מימן, האו"ם אישר הלילה (שני) פה אחד החמרה של הסנקציות נגד צפון קוריאה. המשמעות של הסנקציות –  חסימת אפשרות של יצוא הטקסטיל והגבלות על יבוא של נפט גולמי למדינה.

 מקור ההכנסה השני בגודלו בצפון קוריאה, הוא הטקסטיל שמניב הכנסות בגודל של 752 מיליון דולר בשנה, יש לציין כי 80% מהטקסטיל הצפון קוריאני מגיע לסין.

כן הוטלו מגבלות על יבוא גז טבעי ומעובה, והמדינה תאלץ להסתפק במכסה של 2 מיליון חביות בשנה של מוצרי נפט.

שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי אמרה לאחר אישור הסנקציות  כי ארה"ב לא מעוניינת במלחמה עם צפון קוריאה, וכי פיונגיאנג "עדיין לא עברה את נקודת האל חזור".

"אם יסכימו לעצור את תכנית הגרעין, יוכלו להבטיח את עתידם. אם יוכיחו כי הם יכולים לחיות בשלום, העולם יחייה אתם בשלום", אמרה היילי

"ההחלטה שהתקבלה היום לא הייתה יוצאת לפועל לולא הקשר החזק שהתפתח בין הנשיא טראמפ והנשיא הסיני שי ג'ינפינג", הוסיפה השגרירה האמריקנית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.