הסערה הבאה? אמסלם נגד תנועת התשובה

יו"ר תנועת 'עם שלם': "90% מהחוזרים בתשובה חסרי תעודת בגרות שהרימו ידיים ומצאו מפלט בחזרה בתשובה" {"הזיקו לעתיד ילדיהם"}

הרב חיים אמסלם נגד תנועת התשובה? יו"ר תנועת 'עם שלם' טוען כי רוב מוחלט של החוזרים בתשובה עשו את הצעד הזה מטעמי יאוש ולא מתוך חיפוש אמיתי וכנה.

"קיבלתי נתון מדהים מהאקדמיה ואני מביא אותו בהסתייגות ובזהירות רבה! והוא שמעל 90% מהחוזרים בתשובה הם חסרי תעודת בגרות, ומדובר בכאלה שהרימו ידיים ומצאו מפלט בחזרה בתשובה בתעמולה ובשכנוע", כותב הח"כ לשעבר שהתפרסם בביקורת החריפה שהוא נוהג למתוח על הממסד החרדי.

אמסלם מתייחס לטענה לפיה החזרה בתשובה מנעה מהחוזרים להידרדר לפשע: "אז נכון שחלק מבני עדות המזרח שלא היו חוזרים בתשובה היו נופלים לרחוב… והחזרה בתשובה ״הצילה״ אותם, אך בחזרתם בתשובה שמו את ילדיהם בחינוך ללא תוחלת של פרנסה בכבוד לעתיד, ובכך הזיקו לעתיד של הילדים והנכדים שלהם ועלו על ספינת השוטים מימי הביניים בגלות שפוטי הליטאים בדמות ש״ס שהמציאה את עצמה ואת הליטאיות הספרדית".

בהמשך כותב אמסלם: "מעל 98% מהחוזרים בתשובה חסרי תואר אקדמי. משסגרה המדינה את המסגרות המקצועיות שהיו קיימות בעבר, לא היתה הרבה ברירה אלא או ליפול לזרועות הרחוב או להיסחף אחרי מקסם שוא ושטיפות המוח…"

"עלינו לשנן תמיד את אמרות חז״ל האלמותיות בפרקי אבות ״כל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטלה וגוררת עון״ ובתלמוד קידושין: ״חייב אדם ללמד את בנו אומנות״….", מסיים אמסלם את דבריו.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אידיוט נשאר אידיוט! (מענין, אך כנראה, גם שקרן)
  רוב החוזרים בתשובה שאני מכיר אקדמאים!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • במשך לימודי בישיבות של חוזרים בתשובה (שש שנים) הכרתי אקדמאים מועטים!

   שי |
   הגב
 2. זה נשמע כמו מילים של אנטישמי
  כמו אנשי לפיד או מרץ והמתנגדים לחרדים בכללותם

  אוי ואבוי לנו שכך חובש כיפה מדבר

  מקווה שהוא יהיה גם מן החוזרים בתשובה

  שלמה |
  הגב