הסערה הבאה? בחור ישיבה נעצר הישר ממשתה היין, הפלג הירושלמי מאיים בהפגנות

בחור ישיבה נעצר אתמול באלעד לאחר שלא התיצב לצו ראשון, בפלג הירושלמי מאיימים: "אם הוא לא ישוחרר עד מחר – נוציא אלפים לרחובות"

המאבק על גזירת הגיוס: תלמיד ישיבת 'גרודנא' באשדוד נעצר אתמול (א‘) על ידי המשטרה הצבאית באשמת עריקות – וגורמים חרדים מהפלג הירושלמי מבטיחים לצאת לרחובות במידה והבחור לא ישוחרר.

הבחור נעצר באלעד בשעה שהוא נשכב על הכביש הראשי בעיר כשהוא תחת השפעת אלכוהול. שוטרים שהיו במקום לקחו אותו לבדיקה, שבמהלכה התברר כי הוא התעלם מצווי זימון לצה"ל, בעקבות כך הוא הועבר למשטרה צבאית. את הלילה הוא העביר במתקן המעצר בתל-השומר והיום, הוא יובא בפני שופט צבאי, לצורך הארכת מעצרו. עסקנים מהפלג הירושלמי פועלים למענו, אך מבטיחים כי אם ייגזר עליו מאסר, הם יקיימו הפגנות סוערות כבר השבוע. "לא נפקיר אותו", הבטיחו.

גורם בכיר בפלג הירושלמי, אמר בשיחה ל'קוקר': : "אם הם רוצים מלחמה – הם יקבלו אותה. הוכחנו לפני חודש שאנחנו מסוגלים להוציא אלפים לרחובות בפרק זמן קצר…רק שיקחו בחשבון שהפעם זה יהיה בהיקף הרבה יותר גדול ובעוצמה הרבה יותר חריפה".

יודגש, כי מעצרו של הבחור התבצע לאחר שלא התגייס לצו הראשון בלשכת הגיוס, זאת בשל הוראתו של מנהיג הפלג הירושלמי, הרב שמואל אוירבעך, בענין. רוב הצעירים החרדים נוהגים להתיצב לצו ראשון, זאת על פי הוראת הרב שטימן. מהסיבה הזאת, המנהיגות החרדית נהגה שלא לגבות את הבחורים שלא התיצבו כלל בלשכת הגיוס ונעצרו.

אולם, בעקבות ההתלקחות האחרונה סביב אישור החוק, מעניו יהיה לראות כיצד ינהגו העסקנים החרדים סביב המעצר המדובר, כאשר יש מהם הסבורים כי הגיע הזמן להחריף את הטון כלפי הרשויות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לדברים כי "צה"ל פועל בהתאם להחלטות הדרג המדיני וכך גם בכל הקשור בנושא גיוס החרדים לצה"ל תוך מימוש אחריותו בכל הנוגע למיון, לגיוס ולשיבוץ המתגייסים באשר הם. מלש"בים אשר קיבלו זימונים וצווי התייצבויות ובחרו במודע להתעלם ולא להתייצב בלשכות הגיוס נחשבים כמשתמטים מצה"ל הנתונים תחת פקודת מעצר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.