הסערה כבר כאן: פתיתי שלג ראשונים בירושלים • שידור חי מרחובות העיר (וידאו)

הסערה הגדולה: פתיתי שלג בירושלים, כביש 443 חסום לתנועה, כביש 1 נסגר לסירוגין, חברת אגד הודיעה על ביטול קווי האוטובוס לירושלים. רוחות עזות ושטפונות ברחבי הארץ, במשטרה נערכים לסגירה חלקית של נתיבי איילון. מוקדם יותר: שלג כיסה את רמת הגולן וצפת. • שידור חי מיוחד מרחובות העיר

שלג ראשון החל לרדת אמש (ד') בצפון רמת הגולן ובהמשך הלילה והבוקר הוא צפוי להתחזק ולהתפשט לאזורים נוספים בצפון. במקביל מנשבות רוחות עזות בכל רחבי הארץ, שגורמות גם לנזקים ולהפסקות חשמל מקומיות. לאחר שאמש נותקו 1,200 בתים בפתח תקווה מחשמל, בשעות הלילה קרסו 34 עצים וארבעה עמודי תאורה בראשון לציון כתוצאה מהרוחות העזות.

באזור המרכז נמסר על עצים שקרסו על כבלי חשמל וגרמו לניתוק הזרם לזמנים קצרים במספר רחובות ברמת החייל בת"א. בחברת החשמל ערוכים בכוחות מתוגברים לאפשרות של התגברות ברוח בשעות הלילה והבוקר והחרפה במידת הנזק. ביציאה מחניון לב המפרץ קרס עמוד חשמל ועצים נוספים קרסו על כבלי חשמל בכפר מונאש בעמק חפר. בצפת נחסם כביש בשכונת נווה אורנים לאחר שפרגולה עפה ברוח ופגעה במכונית חונה.
ברשויות המקומיות בצפון ובהרי המרכז נערכים הבוקר בכוננות מוגברת לקראת הסערה. בצפון רמת הגולן ובאזור ירושלים הוחלט על ביטול הלימודים.

השיא הראשון של המערכת החורפית צפוי להגיע במהלך היום, אז יתפשט השלג גם להרי המרכז ולירושלים.

במשטרה נערכים לחסום את צירי התנועה המובילים לירושלים עם הופעת פתיתי השלג הראשונים. באגף התנועה מבקשים מנהגי כלי רכב כבד להימנע כליל מנסיעה בכבישים 1 ו-443 במטרה לדלל ככל הניתן את התנועה בצירים.

צפו בשידור חי מיוחד מרחובות ירושלים (באדיבות רשת)

בנתיבי איילון נערכים לאפשרות של סגירה נקודתית של נתיבים במקרה של הצפה, אך אומרים כי בשלב זה נראה כי לא צפויה חסימה. כל הטיסות המתוכננות לצאת מנתב"ג הועברו לטרמינל 3 ועל פי ההערכות לא צפויים עיכובים בהמראות ובנחיתות. בדרום קיים חשש משיטפונות שיובילו לחסימת צירי תנועה.

בירושלים מדווחים על שלג מעורב בגשם שהחל לרדת בדקות האחרונות. השלג צפוי להתחיל להיערם בשעות אחר הצהריים ולתוך הלילה וביום חמישי בשעות הבוקר הוא ייפסק בהדרגה. עם זאת, המערכת החורפית לא תסתיים בזאת וביום שישי יגיע גל קור נוסף שצפוי להביא עמו שלג, בעיקר בהרי המרכז ובירושלים. הקור העז יימשך גם ביום שבת ובמהלך היום ייתכן שלג קל באזור הצפון.

במהלך הבוקר נסגרו לסירוגין הצירים המובילים לבירה, כאשר בשעה האחרונה נסגר לחלוטין כביש 443.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרבנית יפה כהן המברכת המפורסמת, אמרה לי פעם שכתוב בספרים שכשיורד שלג זה זמן שמתקבלות התפילות, כי זה זמן שיורד ברכה ממרום והשלג הלבן הוא כמו סימן למחילת עוונות ולכן זה זמן מסוגל לתפילה ולקבלת התפילה אז כדאי עכשיו שכל אחת תבקש ותתפלל שכל המשאלות והרצונות יתממשו.

  יעל |
  הגב
 2. בירושלים – שום שלג ושום נעליים
  אממממ סליחה.. מגפיים…

  יוסי |
  הגב