הסערה מגיעה • הלילה: גל קור קיצוני, מחר: שלג מהצפון ועד הנגב

לקראת סוף שבוע סוער במיוחד: גל קור קיצוני יפקוד את ישראל החל מהלילה, מחר: קר גשום וסוער בכל חלקי הארץ, שלג צפוי לרדת ולהיערם בגולן, בגליל ובירושלים, כאשר בלילה שבין יום חמישי לשישי השלג יגיע גם להרי הנגב, כולל למצפה רמון

ישראל נכנסת לעוד מערכה חורפית סוערת, כאשר הפעם לדברי החזאים היא תהיה משמעותית יותר מהסערות הקודמות: הלילה יחדור לישראל גל קור קיצוני, שילווה בגשם ורוחות עזות. מחר יתחיל לרדת שלג ברמת הגלון ובפסגות, לקראת ערב השלג צפוי להגיע גם לירושלים. ע"פ החזאים, השלג צפוי להיות משמעותי ולהיערם על פני הקרקע.

בלילה שבין חמישי לשישי תגיע הסערה לשיא כאשר השלג צפוי להתפשט לאזורים נוספים ברחבי הארץ, ביניהם: בית שמש, באר שבע, דימונה ומצפה רמון.

הסערה צפויה להתמתן בשבת, אולם עדיין יהיה מעונן בצפון ובמרכז ויירד גשם שיפחת בהדרגה רק בשעות הצהריים. בדרום הארץ הגשם ימשיך עד לשעות הערב וקיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והדרום.

באגף התנועה של המשטרה מבקשים מהנהגים לא לצאת לנסיעות שאינן דחופות, כמו כן מבהירים שם כי צירי הגישה המרכזיים לירושלים יחסמו בהתאם להתפתחויות.

הטמפרטורות החזויות היום והלילה: קריית שמונה 4-13, קצרין 0-9, צפת 1-9, טבריה 6-15, נצרת 2-11, חיפה 6-15, תל אביב 7-15, ירושלים 0-8, אשקלון 7-15, עין גדי 10-18, באר שבע 4-15, ערד 2-13, מצפה רמון 1-11, אילת 9-18.

בתוך כך, עיריית ירושלים נערכת לשלג: המוקדים העירוניים תוגברו, גורמי הרווחה והסיוע עושים מאמצים לדאוג לחסרי הבית, והמפלסות כבר ניצבות בכוננות.

גם תושבי הבירה נערכים לשלג, במרכולים ברחבי העיר נרשמת בשעה זו תנועה ערה של לקוחות המבקשים להצטייד מראש במוצרי מזון ועוד. "אני לא יודע אם אכן השלג יערם הפעם, אבל אחרי הקטסטרופה של שנה שעברה – אף אחד לא רוצה לקחת סיכונים מיותרים", אמר ל'קוקר' א, תושב קרית משה.

כרגיל, גם ב'יד שרה' נערכים לשרת חולים וקשישים הזקוקים לסיוע דחוף. יד שרה תפעיל עשרות רכבים עם שרשראות מותאמות לנסיעה בשלג. הנכוניות יסיעו אנשים הרתוקים לכסאות גלגלים ומתקשים בתנועה לטיפולים רפואיים דחופים כמו חולי דיאליזה ומטופלים במחלקת אונקולוגיה. רכבים נוספים מיועדים לתיקון מחוללי חמצן ולאספקת בלוני חמצן וציוד רפואי דחוף לבתיהם של חולים. גם נהגי 4X4 מתנדבים נקראו להגיע ויתגברו את מערך ההיסעים של יד שרה.

בנוסף, בבית יד שרה ברחוב שדרות הרצל 124 תפעל "תחנה חמה" ממנה יוסעו בהֶסֵּעית ("שאטל") חולים ובני משפחותיהם לבית החולים "הדסה עין כרם" ובחזרה. בכך מקווים לצמצם את הפקקים הנוצרים בכל שלג בכביש הצר והמפותל בדרך לבית החולים ולאפשר הגעה מהירה ונוחה יותר לבית החולים וממנו.

שירות מהיר וקרוב: על מנת להאיץ זמן תגובה לפניות סיוע מחולים, קשישים ונפגעי תאונות החלקה, הועברו מאות זוגות קביים ובלוני חמצן ל-25 סניפי יד שרה בבתי החולים, בסניפי החרום שבשכונות ירושלים ובישובי יהודה. הסניפים יתוגברו במתנדבים שיספקו את הציוד לבתי הלקוחות במהירות.
SONY DSC

SONY DSC

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.