לפיד ספד: נקבל על עצמנו את צוואת האר"י הקדוש (וידאו) (הקלטה)

"ילדים לא כותבים צוואות, אז אנחנו צריכים לכתוב יחד את צוואתו של גיל-עד. צריך להתחיל במילותיו של האר"י הקדוש– 'הרני מקבל עלי מצוות עשה של ואהבת לרעך כמוך'”, ספד יאיר לפיד לגלעד שעאר

יאיר לפיד היה השר שהוזמן לנשוא דברים בטקס ההלוויה של גל- עד שעאר, לפיד חבש כיפה לבנה על ראשו וספד  לגל- עד, "אנחנו קוברים היום ילד. לקבור ילד הוא מעשה לא טבעי. הורים אינם אמורים לצעוד בלוויות ילדיהם".

צפו

האזינו

[alooma ref="04a04961aa251f616e499e9f8dcb42b2.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

כשאנחנו קוברים מבוגרים אנחנו בוכים על החיים שהיו להם, כשאנחנו קוברים ילד אנחנו בוכים על החיים שלא יהיו להם. אנחנו קוברים חתונה, שולחן שבת שכבר לא תתרחש".

לפיד  המשיך וספד כי "אנחנו קוברים ילד שיכול היה להיות של כל אחד מאיתנו וכך הוא, ילד של כולנו. אנחנו לא קוברים מתנחל, אנחנו לא קוברים חייל במלחמה הבלתי נפסקת".

לפיד סופד - צילום מסך
לפיד סופד – צילום מסך

"אנחנו זקוקים אחד לשני”, אמר לפיד, לא לכעס, לפיצול, לתחרות מי מביע זעם קדוש יותר. הזעם אינו קדוש, השנאה לא יכולה להיות טהורה.

"אני מבין כל מי שקורא לנקם, אבל ביום הזה, בלוויה הזו אנחנו זקוקים לאהבה. אנחנו זקוקים לשפה משותפת, למצוא מחדש את השבילים זה אל זה. אם אנחנו רוצים להעניש את אויבנו, אין להם עונש יותר גדול מכך שהם לא יכולים להפריד ביננו. נמצא את הרוצחים ונעניש אותם, אבל הנקמה האמיתית היא לחבק אחד את השני.

אם אנחנו רוצים לקדש את זכרו של גיל-עד צריך לבחור על מה לקדש, על המפריד או המחבר”, הוא ספד.

"ילדים לא כותבים צוואות, אז אנחנו צריכים לכתוב יחד את צוואתו של גיל-עד. צריך להתחיל במילותיו של האר"י הקדוש– 'הרני מקבל עלי מצוות עשה של ואהבת לרעך כמוך'”, סיים

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יאללה מי מתנדב להקים את אושוויץ לערבים???? לפיד יחליף את היטלר ובנט יחליף את אייכמן!!!!!!!!!!!בן בנו של פרעה והמן הרשע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. תראו מי שמדבר…
  לקיים מצות עשה של ואהבת לרעך כמוך…
  האם הנך באמת מפרגן לחרדים את מה שאתה מרויח?…
  אפילו את האויר שהם נושמים אינך מפרגן להם…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב